Reuters: в Україну потрапляють боєприпаси з Індії, що викликало обурення росіян
Джерело: Reuters
Згідно з одинадцятьма представниками індійського та європейського уряду й оборонної промисловості, європейські клієнти перенаправили артилерійські снаряди, які продають індійські виробники зброї, в Україну, що викликало обурення в росіян.
Передача боєприпасів для підтримки оборони України відбувається вже понад рік, стверджують джерела та дані митниці.
Однак у січні речник міністерства закордонних справ Індії Рандхір Джайсвал заявив, що Індія не відправляла і не продавала Україні артилерійські снаряди.
Проте два джерела в уряді Індії та два джерела в оборонній промисловості повідомили Reuters, що Делі виробляє лише дуже невелику кількість боєприпасів, які використовує Україна. Один посадовець припустив, що це менше ніж 1% від загальної кількості зброї, імпортованої Україною після вторгнення РФ.
Серед європейських країн, які надсилають індійські боєприпаси в Україну, є Італія та Чехія, яка очолює ініціативу постачати Україні артилерійські снаряди з-за меж Європейського Союзу.
Індія також підтримує зв’язки з Росією, її основним постачальником зброї протягом десятиліть, і прем’єр-міністр Нарендра Моді відмовився приєднатися до режиму санкцій проти РФ.
Але Індія, яка протягом тривалого часу була найбільшим у світі імпортером зброї, також бачить тривалу війну в Європі як можливість розвивати свій сектор експорту зброї, згідно з шістьма індійськими джерелами, знайомими з офіційною думкою.
- Речник міністерства закордонних справ Індії в четвер, 12 вересня, заявив, що близько 45 громадян Індії звільнили з російської армії.
- Після візиту Нарендри Моді до Москви та Києва Делі вирішив спробувати виконати обіцянку прем’єр-міністра Індії допомогти “принести мир в Україну”. Радник прем’єра з питань національної безпеки Аджит Довал цього тижня відвідає Москву, щоб обговорити можливість врегулювання російсько-української війни.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.