РФ могла імітувати пуски ракет з Білорусі з метою втягнення її у війну – ГУР

Джерело: Андрій Юсов у коментарі “Укрінформу”

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зауважив, що РФ могла імітувати пуски ракет з території Білорусі з метою провокації – аби втягнути цю країну у війну проти України.

Стосовно ракет з території Білорусі – ймовірно, це був електронний пуск або імітація пуску, оскільки на території цієї країни розміщені російські війська, сили і засоби для різного роду провокацій, щоб втягнути її у війну проти України, — пояснив Юсов.

Він розповів, як саме росіяни могли вдатися до імітаційного пуску ракет, уточнивши, що фізично його могло й не бути, одначе, все могло бути облаштовано так, ніби пуски відбувалися з території Білорусі.

Представник ГУР зауважив, що зараз ця інформація перевіряється.

Нагадаємо, ввечері 5 серпня у першій хвилі атаки ворог застосував 14 крилатих ракет морського базування “Калібр” та три аеробалістичні ракети Х-47 “Кинджал”. Тоді як 12 із 14 “Калібрів” було знищено протиповітряною обороною.

У ніч на 6 серпня росіяни продовжили атакувати ударними БпЛА “Shahed-136/131” з південно-східного напрямку, крилатими ракетами “Калібр” – з акваторії Чорного моря та крилатими ракетами Х-101/Х-555 з літаків стратегічної авіації Ту-95МС з району Каспію.

Силами та засобами Повітряних Сил у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищено усі 27 ударних БпЛА “Shahed-136/131”, 5 із 6 ракет “Калібр” (друга хвиля) та 13 із 20 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х555.

Загалом за кілька хвиль атак з вечора 5 по ранок 6 серпня ворог застосував 70 засобів повітряного нападу.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.