РФ могла імітувати пуски ракет з Білорусі з метою втягнення її у війну – ГУР
Джерело: Андрій Юсов у коментарі “Укрінформу”
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зауважив, що РФ могла імітувати пуски ракет з території Білорусі з метою провокації – аби втягнути цю країну у війну проти України.
Стосовно ракет з території Білорусі – ймовірно, це був електронний пуск або імітація пуску, оскільки на території цієї країни розміщені російські війська, сили і засоби для різного роду провокацій, щоб втягнути її у війну проти України, — пояснив Юсов.
Він розповів, як саме росіяни могли вдатися до імітаційного пуску ракет, уточнивши, що фізично його могло й не бути, одначе, все могло бути облаштовано так, ніби пуски відбувалися з території Білорусі.
Представник ГУР зауважив, що зараз ця інформація перевіряється.
Нагадаємо, ввечері 5 серпня у першій хвилі атаки ворог застосував 14 крилатих ракет морського базування “Калібр” та три аеробалістичні ракети Х-47 “Кинджал”. Тоді як 12 із 14 “Калібрів” було знищено протиповітряною обороною.
У ніч на 6 серпня росіяни продовжили атакувати ударними БпЛА “Shahed-136/131” з південно-східного напрямку, крилатими ракетами “Калібр” – з акваторії Чорного моря та крилатими ракетами Х-101/Х-555 з літаків стратегічної авіації Ту-95МС з району Каспію.
Силами та засобами Повітряних Сил у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищено усі 27 ударних БпЛА “Shahed-136/131”, 5 із 6 ракет “Калібр” (друга хвиля) та 13 із 20 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х555.
Загалом за кілька хвиль атак з вечора 5 по ранок 6 серпня ворог застосував 70 засобів повітряного нападу.
- Вночі РФ завдала чергового ракетно-авіаційного удару по Україні. Ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що росіяни відчайдушно намагаються зупинити наступ ЗСУ.
- В ISW зазначили, що українська армія веде кампанію з перехоплення цілей російських бойовиків.
Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.
Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.
Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.