РФ отримує речовини для вибухівки через компанії з виробництва добрив – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Росія продовжує отримувати тисячі тонн азотної та азотно-сірчаної кислот для виробництва вибухових речовин, попри запроваджені санкції США та ЄС. Внутрішні документи свідчать, що ці постачання здійснюються для підприємств, контрольованих одним із найбільших виробників вибухівки Росії — АТ “Спецхимия”.

Зокрема, замовлення були розміщені через дочірні компанії великих виробників добрив, таких як EuroChem та UralChem. Ці кислоти є основними компонентами для виробництва таких речовин, як ТНТ, порох та інших вибухових сумішей, що використовуються в Росії для ведення війни. Попри санкції, запроваджені проти цих компаній через їхній зв’язок з оборонною промисловістю, EuroChem та UralChem досі не потрапили під жорсткіші обмеження, оскільки їхня продукція критично важлива для світового аграрного сектору.

Документи свідчать, що EuroChem планує постачати близько 40 000 тонн азотної кислоти для підприємств, пов’язаних з АТ “Спецхимия”, що контролюється державною корпорацією Ростех, яка перебуває під санкціями ЄС та США. Продукція цих компаній забезпечує постачання сировини для виробництва вибухівки, включаючи компоненти для артилерійських снарядів та інших боєприпасів.

Згідно з підрахунками, на основі замовлених обсягів кислот, Росія зможе виробляти до 6 500 артснарядів щодня. За оцінками, Росія має потужності для виробництва або відновлення близько 3-4 мільйонів артилерійських снарядів на рік. Зазначені потужності дозволяють підтримувати високий рівень виробництва вибухових речовин, необхідних для ведення війни проти України.

Своєю чергою, аналітики ставлять під сумнів ефективність санкцій, спрямованих на обмеження доступу Росії до критично важливих ресурсів. Вони зазначають, що обмеження на постачання сировини можуть не бути ефективними, оскільки Росія має можливість створювати нові компанії або використовувати посередників для обходу санкцій.

Раніше повідомляли, що Кремль намагається частково вивести Росію з-під санкцій, сподіваючись на пом’якшення напруженості з новою адміністрацією США. Однак Європейський Союз не планує відмовлятися від санкцій, заявив спецпосланник ЄС з санкційної політики Девід О’Салліван.

27 березня 2025 року Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по прикордонному пункту пропуску “Погар”, розташований у Случовській Брянської області РФ.

Останні три дні противник здійснює понад 200 штурмових атак щодоби.

США наполягають на укладенні масштабної угоди, що передбачає контроль над критично важливими мінеральними та енергетичними ресурсами України. Водночас документ не містить жодних гарантій безпеки для Києва, повідомляє Financial Times, посилаючись на проєкт угоди, переданий Україні.

З 27 березня на Миколаївщині правоохоронці посилюють заходи безпеки через зростання загроз. Запроваджують посилений контроль на блокпостах, у публічних місцях, під час масових заходів, металодетектори, перевірка транспорту, патрулювання територій з метою виявлення підозрілих осіб, предметів біля відділків поліції, а також додаткові етапи перевірки.

Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро ($3,78 мільярда) обіцяної фінансової підтримки України.