РФ під час війни проти України використовує енергетику як зброю – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
За словами розвідників Сполученого Королівства, Росія намагалася використовувати енергетику як зброю протягом усього часу війни проти України.
“Російські удари по українській енергетичній інфраструктурі спричинили масовий дефіцит електроенергії по усій країні, тоді як на глобальному рівні президент Росії Володимир Путін використовував енергетичну політику для підриву міжнародної енергетичної безпеки”, – йдеться у звіті.
Аналітики зауважили, що, скорочуючи постачання газу до Європи, обмежуючи трубопровідний експорт і змінюючи умови оплати, Путін намагався підірвати єдність Європи проти незаконної війни РФ.
На дуячмку експертів, використання Росією енергетики як зброї, найімовірніше, залишатиметься інструментом примусу, показуючи зв’язок між безпековою та енергетичною політикою Росії.
“Дуже ймовірно, що Росія продовжуватиме використовувати енергетику як зброю для досягнення глобальної економічної вигоди та політичного впливу, що означає зв’язок між енергетикою, безпекою, політичними та військовими цілями”, – зазначено в огляді.

Фото: Міноборони Великої Британії
Міноборони Великої Британії також опублікувало інфографіку, на якій зображені атаки на енергетичну інфраструктуру України з боку Росії в період від лютого 2014 року по січень 2024 року.
- За даними британських розвідників, російські окупаційні війська посилили атаки на різних ділянках фронту.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.