РФ під час війни проти України використовує енергетику як зброю – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

За словами розвідників Сполученого Королівства, Росія намагалася використовувати енергетику як зброю протягом усього часу війни проти України.

“Російські удари по українській енергетичній інфраструктурі спричинили масовий дефіцит електроенергії по усій країні, тоді як на глобальному рівні президент Росії Володимир Путін використовував енергетичну політику для підриву міжнародної енергетичної безпеки”, – йдеться у звіті.

Аналітики зауважили, що, скорочуючи постачання газу до Європи, обмежуючи трубопровідний експорт і змінюючи умови оплати, Путін намагався підірвати єдність Європи проти незаконної війни РФ.

На дуячмку експертів, використання Росією енергетики як зброї, найімовірніше, залишатиметься інструментом примусу, показуючи зв’язок між безпековою та енергетичною політикою Росії.

“Дуже ймовірно, що Росія продовжуватиме використовувати енергетику як зброю для досягнення глобальної економічної вигоди та політичного впливу, що означає зв’язок між енергетикою, безпекою, політичними та військовими цілями”, – зазначено в огляді.

Фото: Міноборони Великої Британії

Міноборони Великої Британії також опублікувало інфографіку, на якій зображені атаки на енергетичну інфраструктуру України з боку Росії в період від лютого 2014 року по січень 2024 року.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.