РФ планує провести в Україні підривні кампанії, спрямовані на регіональні розколи – ГУР
Джерело: ГУР МОУ
За даними української розвідки, зруйнувати єдність всередині України росіяни планують шляхом проведення декількох гібридних підривних кампаній поряд із продовженням інтенсивних бойових дій.
За інформацією розвідки, наближені до Кремля аналітики підготували пропозиції вищому військово-політичному керівництву держави-агресорки Росії для “ефективнішого” продовження війни проти України у 2024 році.
Однією з ключових проблем для терористичного режиму у Москві відзначено суспільний консенсус та стабільність України, попри нібито появу внутрішньополітичних суперечностей.
“Протестов [в Україні] нет. И не будет!”, ― сумно констатують у кремлівських “мозкових центрах”.
Відтак, зруйнувати єдність всередині України росіяни пропонують шляхом проведення декількох гібридних підривних кампаній поряд із продовженням інтенсивних бойових дій.
Серед ключових цілей вказаних заходів:
- дискредитація процесу мобілізації;
- сприяння масштабному відтоку населення з України;
- інспірація розколів за регіональним принципом.
Пропоновані наративи:
- “Юґо-восток воюєт за інтєрєси бандеровцев”;
- “Ґаліция без сєпаратістов уже давно вступіла би в ЄС”;
- “В Кієвє нє мобілізіруют ― все ґуляют і вєсєлятся”.
Водночас так звані кремлівські “аналітики” вважають, що всередині України не залишилось політичних сил, здатних змінити вектор розвитку держави, а кількість тих, хто колись був симпатиком “русского міра”, катастрофічно впала.
- У Головному управлінні розвідки Міноборони зазначили, що російським військовим не дає спокою завдана Україною поразка у Чорному морі.
- За інформацією української розвідки, у Кремлі запланували чергову гібридну кампанію проти України.
- На телефони українців у різних країнах світу надходять повідомлення провокаційного змісту із закликом допомогти Росії вигнати “американских сатанистов” з “исконно русской земли”.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.