РФ планує провести в Україні підривні кампанії, спрямовані на регіональні розколи – ГУР

Джерело: ГУР МОУ

За даними української розвідки, зруйнувати єдність всередині України росіяни планують шляхом проведення декількох гібридних підривних кампаній поряд із продовженням інтенсивних бойових дій.

За інформацією розвідки, наближені до Кремля аналітики підготували пропозиції вищому військово-політичному керівництву держави-агресорки Росії для “ефективнішого” продовження війни проти України у 2024 році.

Однією з ключових проблем для терористичного режиму у Москві відзначено суспільний консенсус та стабільність України, попри нібито появу внутрішньополітичних суперечностей.

“Протестов [в Україні] нет. И не будет!”, ― сумно констатують у кремлівських “мозкових центрах”.

Відтак, зруйнувати єдність всередині України росіяни пропонують шляхом проведення декількох гібридних підривних кампаній поряд із продовженням інтенсивних бойових дій.

Серед ключових цілей вказаних заходів:

  • дискредитація процесу мобілізації;
  • сприяння масштабному відтоку населення з України;
  • інспірація розколів за регіональним принципом.

Пропоновані наративи:

  • “Юґо-восток воюєт за інтєрєси бандеровцев”;
  • “Ґаліция без сєпаратістов уже давно вступіла би в ЄС”;
  • “В Кієвє нє мобілізіруют ― все ґуляют і вєсєлятся”.

Водночас так звані кремлівські “аналітики” вважають, що всередині України не залишилось політичних сил, здатних змінити вектор розвитку держави, а кількість тих, хто колись був симпатиком “русского міра”, катастрофічно впала.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.

15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.