РФ погрожує Японії за намір передати США ракети для Patriot

Джерело: Reuters

Рішення Японії щодо надання США ракет до систем ППО Patriot матиме “серйозні наслідки” для російсько-японських відносин, заявила речниця МЗС РФ Марія Захарова. Японія планує спорядити ракети для подальшої їх передачі Україні.

Відносини між Москвою та Токіо, і без того складні, різко погіршилися після того, як Росія повномасштабно вдерлася в Україну в лютому 2022 року. Японія приєдналася до своїх західних союзників у введенні широких економічних санкцій проти Росії.

Минулого тижня Японія заявила, що готуватиметься передати ракети до систем протиповітряної оборони Patriot Сполученим Штатам після перегляду своїх інструкцій щодо експорту зброї, що стало першою серйозною зміною обмежень такого експорту за дев’ять років.

Хоча новий експортний контроль Японії досі не дозволяє їй постачати озброєння до країн, які перебувають у стані війни, це може опосередковано принести користь Україні у війні з Росією, оскільки це дає Сполученим Штатам додаткові можливості для надання військової допомоги Києву.

Водночас Захарова наголосила, що, мовляв, такий сценарій буде “інтерпретований як однозначно ворожі дії проти Росії і призведе до серйозних наслідків для Японії в контексті двосторонніх відносин”.

Нещодавно Японія і Південна Корея підняли літаки для спостереження за спільними польотами китайських і російських бомбардувальників і винищувачів поблизу своїх територій.

Росія та Японія ще не уклали угоду про офіційне припинення бойових дій Другої світової війни через давню територіальну суперечку про ланцюг тихоокеанських островів, відомих в Японії як Північні території, а в Росії як Південні Курили.

Ще до війни РФ проти України Японія скаржилася на збільшення російської військової присутності на островах, які СРСР захопив у Японії наприкінці Другої світової війни.

Зауважимо, за даними ЗМІ, Японія готує зміни до правил свого військового експорту, аби дати змогу США передати Україні додаткові ракети для ЗРК Patriot.

Раніше в РФ погрожували, що можуть розірвати дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами, якщо Вашингтон конфіскує російські активи, заморожені через повномасштабну війну проти України.

Також плани Німеччини розгорнути бригаду в Литві з 2027 року призведуть до “ескалації військової напруженості” між Росією і НАТО, заявила речниця МЗС РФ Марія Захарова.

Окрім цього, президент РФ Володимир Путін попередив про початок “проблем” із сусідньою Фінляндією після того, як країна приєдналася до Організації Північноатлантичного договору на початку цього року.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.