РФ посилює пропаганду проти Фінляндії – глава держави
Джерело: Саулі Нііністьо в інтерв’ю Sveriges Radio
20 серпня президент Фінляндії Саулі Нііністьо наголосив, що РФ посилює тиск проти його країни.
Ми стаємо свідками найрізноманітніших дій. Не військових, а іншого виду операцій, – зазначив Нііністьо.
Він згадав закриття генерального консульства Фінляндії в Санкт-Петербурзі та різкі слова міністра оборони РФ Сергія Шойгу стосовно населення країни.
За словами президента, Росія постійно веде все більш інтенсивну пропаганду проти Фінляндії.
На щастя, наша країна готова до цього. Ми проаналізували ці ризики, – пояснив глава держави.
Нііністьо також розповів, що почав задумуватися про членство Фінляндії в НАТО, коли президент РФ Володимир Путін виступив із загрозливою промовою у грудні 2021 року.
Вже після виступу Путіна, коли він заявив, що хоче бачити сферу впливу Росії та наполягав на тому, що НАТО не повинно розширюватися на схід, я зрозумів, що нам необхідно вигадати щось нове, щоб реалізувати безпеку Фінляндії. А знайти щось нове, не пов’язане з НАТО, було б дуже складно, – зауважив він.
Перед повномасштабним вторгненням Путін поступово ставав “все більш збудженим, коли говорив про Україну та Захід”. Нііністьо зазначив, що це “була фрустрація, яка поступово переростала у гнів”.
Зауважимо, Фінляндія почала жорсткіше відслідковувати ситуацію на кордоні з РФ після рішення Москви підвищити призовний вік до 30 років і зробити невиїзними громадян, що отримали повістки.
Раніше стало відомо, що Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий — Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.
- З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулює ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.
- Повномасштабне вторгнення Росії в Україну викликало у Європейському Союзі бажання підвищити готовність до можливої небезпеки. Тому Фінляндія створить найбільший в ЄС стратегічний резерв екстрених постачань.
- 12 липня міністерство закордонних справ Росії заявило, що результати саміту НАТО у Вільнюсі демонструють, що військовий Альянс “остаточно повернувся до схем холодної війни”.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країн G7 стосовно гарантій безпеки для України.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.