РФ проведе військово-морські навчання у Карибському морі
Джерело: CBSnews
Високопосадовець США повідомив, що Росія планує відправити бойові кораблі до Карибського регіону на військові навчання цього літа.
Очікується, що РФ розпочне повітряні та військово-морські навчання в Карибському басейні найближчими тижнями.
Навчання, у яких братимуть участь російські військові кораблі та бомбардувальники далекого радіуса дії, стануть першими одночасними повітряними та морськими маневрами, які Росія проводить у Карибському басейні з 2019 року. США трактують їх як відповідь на американську підтримку України та активізацію навчань із союзниками по НАТО.
Передбачається, що у межах військово-морських навчань можливе відвідування портів Куби і, ймовірно, Венесуели.
США не розглядають це як загрозу, проте планують відстежувати ситуацію.
У Сполучених Штатах розуміють, що дії РФ є частиною більш масштабної відповіді Росії на зростаючу підтримку України з боку союзників. Водночас це і спроба глави РФ Володимира Путіна продемонструвати, що ВМФ РФ все ще здатний демонструвати силу на глобальному рівні після втрати кількох кораблів внаслідок ударів української армії.
Раніше, 23 травня, Китай розпочав військові навчання навколо Тайваню як “покарання” у відповідь на “сепаратистські акти”, через три дні після інавгурації президента Тайваню Лая Цінде. Тако ж міністерство оборони Росії заявляло, що за дорученням президента РФ Володимира Путіна “найближчим часом” проведе навчання із застосування нестратегічної ядерної зброї.
НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
Близько 90 000 військовослужбовців мають приєднатися до навчань Steadfast Defender 2024, що триватимуть до травня, повідомив Головнокомандувач Альянсу Кріс Каволі.
У НАТО повідомили, що візьмуть участь понад 50 кораблів від авіаносців до есмінців, а також понад 80 винищувачів, гелікоптерів і безпілотників і щонайменше 1100 бойових машин, включаючи 133 танки та 533 бойові машини піхоти.
Каволі додав, що на навчаннях відпрацьовуватимуть виконання регіональних планів НАТО, перших оборонних кроків, які альянс розробив за десятиліття, в яких детально описано відповідь на атаку Росії.
- 29 травня Німеччина завершила свої найбільші військові навчання у Східній Європі з часів закінчення холодної війни.
- 6 травня в Естонії розпочалися масштабні військові навчання “Весняний шторм”, що до 17 травня триватимуть у західній частині країни та на островах.
- Раніше стало відомо, що у Чехії розпочнуться армійські навчання Immediate Response. У Лібавському військовому районі тренуватимуться близько 800 військовослужбовців американської армії та 350 чеських армійців.
- 21 квітня розпочалися спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.
- Війська Південної Кореї та США провели спільні навчання з бойовими стрільбами поблизу кордону з Північною Кореєю із застосуванням важкого озброєння на тлі ескалації напруженості на Корейському півострові.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” також повідомив про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності “Орєшнік” по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.
11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.