Rheinmetall отримав замовлення на постачання Україні 155-мм артилерійських боєприпасів

Джерело: пресслужба Rheinmetall

Німецький збройовий концерн Rheinmetall отримав черговий контракт на постачання десятків тисяч 155-мм артилерійських снарядів Україні.

Вартість замовлення становить понад 100 млн євро. Постачання боєприпасів мають розпочати у 2025 році.

Замовлення є частиною підписаного контракту між Бундесвером та компанією Rheinmetall з виробництва артилерійських боєприпасів для Сухопутних сил Німеччини та Збройних сил України.

У липні 2023 року, збройовий концерн уклав рамкову угоду з Міноборони ФРН на виробництво понад сотні тисяч артилерійських боєприпасів, детонаторів та метальних зарядів, частину яких спорядять Україні.

Рамкова угода розрахована до 2029 року та має потенційний валовий обсяг замовлення на близько 1,2 мільярда євро.

Зауважується, що необхідність поповнення запасів боєприпасів, викликана війною РФ проти України, призвела до великих контрактів на артилерійські боєприпаси для Rheinmetall. У 2024 році компанія планує значно збільшити потужності виробництва боєприпасів на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Південній Африці та Австралії, довівши річну потужність виробництва до близько 700 000 артилерійських снарядів.

Раніше Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро. Виробництво і постачання за попереднім замовленням приблизно 40 000 снарядів великого калібру заплановане у 2024 році.

Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.