Рівень забруднення поверхневих водойм після підриву Каховської ГЕС знижується – МОЗ
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України.
Рівень забруднення морської та річкової води після підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС знизився до відхилення у 15%.
За даними МОЗ, у перші дні після затоплення дамби Каховської гідроелектростанції морська та річкова вода з поверхневих водойм за бактеріологічними показниками не відповідала санітарним нормам у 35% випадків. Однак зараз ситуація покращується.
“Ми фіксуємо, що вода поступово очищується, але все ще залишається небезпечною для купання, використання у господарських цілях та вилову риби з таких водойм для подальшого вживання. У воді виявляється ротавірус, збудники гострих кишкових інфекцій – тобто ризики інфікування та негативного впливу на здоров’я зберігаються”, – повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
У відомстві зазначили, що епідеміологічна ситуація на території Одеської, Херсонської та Миколаївської областей – контрольована. Холери, вірусного гепатиту А та спалахів гострих інфекційних хвороб на територіях постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС областей не виявлено.
Тим часом спеціалісти Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) відбирають для дослідження проби ґрунту. Їх проводять на територіях областей, де повністю спала вода після затоплення.
Дослідження дозволяють визначити рівень забруднення ґрунту. Зокрема, наявність у ньому токсичних речовин та рівень паразитарного забруднення. Станом на кінець липня, 91% проб відповідають гігієнічним вимогам.
У МОЗ нагадали, що починаючи з 6 червня проводиться щоденний моніторинг поверхневих водойм (річкова та морська вода) в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. 38 точок для відбору та моніторингу стану води з поверхневих водойм сформовано одразу після теракту на Каховській ГЕС.
- Результати моніторингу морської води, води з лиманів та річок показали, що якість води на постраждалих від підриву росіянами дамби Каховською ГЕС територіях покращується, однак все ще залишається небезпечною.
- Через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС близько мільйона українців мають перебої з водопостачанням. Однак вже наприкінці серпня запустять першу ланку водогону, аби забезпечити українців безперебійним водопостачанням.
- Кабінет міністрів України затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські окупанти.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.