Російська пропаганда використовує чутки про відставку Залужного – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW зауважили, що російські пропагандисти використовують чутки про нібито відставку Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного для своїх інформаційних операцій.

Напередодні ввечері, 29 січня, низка осіб — політики та ЗМІ — почали повідомляти про те, що президент України Володимир Зеленський нібито підписав указ про відставку Валерія Залужного.

Ці дописи почали активно поширювати західні ЗМІ, а також російські пропагандисти.

“Російські джерела користуються чутками про звільнення або відставку Залужного для продовження низки інформаційних операцій про внутрішні українські справи, які вони ведуть протягом певного часу. Ветеранка російської пропаганди та головна редакторка RT Маргарита Симоньян наголосила, що незалежно від того, правдиві повідомлення про усунення Залужного, “хаос… корисний [Росії]””, – наголосили експерти.

Варто зауважити, що чутки про “відставку Залужного” спростували того ж вечора. Зокрема Сергій Никифоров — речник Зеленського — на питання журналістів про звільнення Головнокомандувача відповів “точно ні”.

У традиційному вечірньому відеозверненні президента держави також не повідомлялось про звільнення чи відставку Валерія Залужного.

  • Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. Водночас Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.

Конгресвумен Палати представників США від Нью-Джерсі та помічниця президента США Джо Байдена у його передвиборчій кампанії Майкі Шеріл зреагувала на відмову Дональда Трампа приїхати до України.

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.