Російська ракета зруйнувала завод PepsiСo у Київській області
Джерело: Міноборони України у Twitter
Внаслідок сьогоднішньої атаки російська ракета влучила у завод PepsiCo, що знаходиться у Вишневому Київської області.
“Внаслідок ракетного удару російських терористів завод PepsiCo у Вишневому зруйновано. PepsiCo входить до переліку спонсорів війни, оскільки досі працює в Росії”, – повідомили у Міноборони.
А також зазначили, що за ракету, яка знищила об’єкт PepsiCо, компанія заплатила своїми податками у РФ.
За даними НАЗК, PepsiCo працює в Росії з 1974 року, має 19 заводів, близько 20 тис. співробітників та 40 тис. сільськогосподарських працівників. За показником чистого прибутку PepsiCo є четвертою компанією в галузі напоїв і харчових продуктів у РФ.
PepsiCo збільшила свої доходи у РФ у перший рік повномасштабного вторгнення. Так, виторг ТОВ “ПЕПСИКО ХОЛДИНГС” за 2022 рік виросла до $2,59 млрд (або 176,5 млрд руб.). Зокрема, чистий прибуток виріс на 333% – до $ 525 млн, порівняно з 2021 роком.
Податків до бюджету РФ було сплачено на понад $115 млн (або 8,29 млрд руб.).
У березні 2022 року компанія заявила про зупинення рекламної діяльності та виробництва напоїв у Росії у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну. Проте, у серпні 2022 року виробництво напоїв “7Up” та “Mirinda” під брендами “Evervess” та “Frustyle” відновилося.
У березні 2023 року відновилося виробництво напою “Pepsi” під брендами “Evervess” (вищий ціновий сегмент) та “Любимый” (нижчий ціновий сегмент).
Крім того, PepsiCo запустила в країні новий бренд лимонаду під назвою “российский подарок” на заміну попереднім продуктам.
Компанія також продовжує виробництво та дистрибуцію інших товарів: чипсів, снеків та молочних продуктів. За інформацією зі ЗМІ, чипси Lay’s компанії PepsiCo знайдено в харчових пайках російських солдатів.
Водночас на сторінці компанії перелічено понад 580 відкритих вакансій у РФ.
Зазначимо, що під ранок 21 вересня російські окупаційні війська випустили по Україні ракети. У низці регіонів було чутно вибухи. Відомо, що внаслідок ворожого удару є постраждалі, руйнування цивільних об’єктів інфраструктури та проблеми з електропостачанням.
Про запуск ракет у бік України повідомив у Повітряних силах близько 4 ранку. Тоді ж Україною поступово почала лунати тривога.
Вибухи пролунали у Києві, Рівному, Черкасах, Харкові, а також Львівській, Київській, Вінницькій, Хмельницькій та Івано-Франківській областях.
- 21 вересня приблизно о 7:30 ворог завдав чергового удару по місту Херсон. Окупанти поцілили в один з багатоквартирних будинків.
- Протягом доби російські армійці обстріляли 13 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого п’ятеро осіб загинуло.
- Внаслідок російського удару 21 вересня у Харкові пошкоджено водогін. Без води залишилися один медичний заклад і кілька приватних будинків.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.
19 листопада Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.
США не бачать причин коригувати свою позицію щодо ядерної зброї у відповідь на рішення Росії змінити свою ядерну доктрину, заявив представник Ради національної безпеки. Крок Москви не став несподіваним і є продовженням тієї ж безвідповідальної риторики, що її постійно використовує Кремль після вторгнення в Україну.