Російські хакери розсилають шкідливі листи про «борг за договором «Київстару»

Джерело: пресслужба Держспецзв’язку 

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації попереджає про масове розповсюдження шкідливого програмного забезпечення через електронні листи з темою “заборгованості за договором “Київстару”.

“Хакери продовжують використовувати проблеми, які хвилюють тисячі українців, для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення. Цього разу фахівці Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA зафіксували масове розсилання електронних листів з тематикою “заборгованості за договором Київстар” і вкладенням у вигляді архіву “Заборгованість абонента.zip”, – йдеться у повідомленні.

Водночас CERT-UA зафіксувало розповсюдження листів за темою “Запит СБУ” та вкладенням у вигляді архіву “Документи.zip”.

Він містить захищений паролем RAR-архів “Запит.rar” з виконуваним файлом “Запит.exe”. Відкриття архіву та запуск файлу, як і в попередньому випадку, призводять до ураження програмою віддаленого доступу RemcosRAT.

Фахівці також зауважили, що нещодавно угруповання UAC-0050 здійснювало розсилання листів щодо “судових претензій” і “заборгованості”. Об’єктом атаки стали користувачі з України та Польщі.

Група UAC-0050 також намагалася викрадати дані, маскуючись під МЗС України, СБУ, Печерський суд та “Укртелеком”.

Зазначимо, що 20 грудня мобільний оператор “Київстар” усунув проблеми, які виникли напередодні вранці у користувачів на заході і півдні України. У “Київстарі” також додали, що завершують стабілізацію після масштабної хакерської атаки 12 грудня та найближчим часом повідомлять про нарахування бонусів та компенсацій.

Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.

Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.

Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.

28 грудня 2024 року в місті Брендон, штат Міссісіпі (США), виявили тіла 30-річної Дженніфер Шеффілд та її колишнього чоловіка Брендона Шеффілда. Чоловік застрелив жінку, а потім покінчив життя самогубством. Незадовго до трагедії загибла розповідала у соцмережі, що між ними стався “мирний” розрив стосунків.

Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.