Російські окупанти купують термінали Starlink в арабських країнах, – ГУР

Джерело: ГУР МОУ

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили, що Росія закуповує в арабських країнах засоби зв’язку, зокрема й термінали супутникового зв’язку Starlink.

В ГУР зазначають, що можливості придбання Starlink окупанти обговорювали у нещодавньому радіоперехопленні. Один з окупантів сказав:

“Араби привозять все: проводи, вайфай, роутер…”.

В ГУР додають, що вартість пристрою Starlink становить 200 тисяч рублів.

Нагадаємо, що раніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що російські військові використовують термінали Starlink на фронті.

В ГУР підтвердили інформацію щодо використання систем супутникового зв’язку Starlink російськими військовими в умовах війни. Проте 11 лютого власник компанії SpaceX Ілон Маск прокоментував інформацію, заявивши, що SpaceX не продавала системи супутникового зв’язку Starlink в РФ.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.