Російських і білоруських спортсменів допустять до участі в Олімпіаді-2024

Джерело: Sky News

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) оголосив, що російським і білоруським спортсменам буде дозволено виступати під нейтральним прапором на Олімпіаді-2024 в Парижі.

“Виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету вирішила, що окремі нейтральні спортсмени, які пройшли кваліфікацію за наявними системами кваліфікації міжнародних федерацій на ігровому полі, будуть оголошені такими, що мають право брати участь в Олімпійських іграх у Парижі 2024 року відповідно до викладених умов”, – повідомили в комітеті.

У цій заяві також зазначили, що російські та білоруські спортсмени змагалися в “суворих умовах нейтралітету” у своїх відбіркових змаганнях “в основному, без інцидентів”.

“Індивідуальні нейтральні спортсмени – це спортсмени з російським або білоруським паспортом. Будуть застосовані суворі умови допуску, засновані на рекомендаціях, виданих виконавчим комітетом МОК 28 березня 2023 року для міжнародних федерацій і організаторів міжнародних спортивних подій”, – додали в МОК.

У березні МОК опублікував критерії, згідно з якими світові спортивні федерації можуть розглядати реадмісію спортсменів з Росії та Білорусі.

У рекомендаціях сказано, що до змагань мають допускатися лише окремі спортсмени з цих країн, а не команди.

Спортсмени та допоміжний персонал, які активно підтримують війну Росії проти України, також повинні залишатися під забороною, як і будь-який спортсмен або допоміжний персонал, який працює за контрактом з російськими чи білоруськими військовими або силовими службами.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.