Російських школярів вчитимуть збирати безпілотники на уроках праці
Джерело: росЗМІ
Російських школярів із нового навчального року почнуть вчити виготовляти безпілотники. Навчання проходитиме у межах предмета “Труд (технология)” у 8—9 класах. Необхідний для цього навчальний посібник підготували видавництво “Просвещение” та група компаній “Геоскан”, яка є провідним виробником дронів у Росії.
Зауважується, що російський посібник містить розділи про класифікацію та влаштування безпілотників, основи ручного пілотування, а також тренди та професії у світі дронів. Автором видання виступив керівник відділу освітніх проектів “Геоскан” Михайло Луцький.
Також росЗМІ пишуть, більшість шкіл Російської Федерації забезпечені “сучасними методиками навчання, новітнім матеріально-технічним обладнанням, зокрема укомплектовані класи для проведення занять з вивчення безпілотних літальних апаратів”.
Федеральний проєкт входить до складу національного проекту розвитку безпілотних авіаційних систем в РФ. За даними міносвіти РФ, у межах проекту визначено 523 школи та 30 коледжів із 30 регіонів РФ, де навчатимуть навичкам роботи з безпілотниками у 2024 році.
Раніше ми повідомляли, що російський президент Володимир Путін підписав указ про подвоєння авансових виплат тим, хто погодиться піти на війну проти України. Цей крок, ймовірно, полегшить пошук добровольців для війни, проте створить дисбаланс у російській економіці.
Відтепер росіяни, які підпишуть контракт з армією, отримають аванс у сумі 400 000 рублів ($4 651). Щобільше, в указі мовиться, аби регіональна влада також видавала бонус добровольцям із місцевого бюджету, щонайменше такою ж сумою.
Мінімальні щомісячні виплати російським військовим, які беруть участь у війні проти України, становлять 204 000 рублів. Новий указ підвищує мінімальну річну зарплату у перший рік служби до 3,25 млн рублів (37 791 долара). А щомісячна зарплата офіцерів буде ще вищою та залежатиме від їхнього звання.
Російські офіційні особи кажуть, що цього року близько 190 000 осіб зголосилися воювати в Україні. Минулого року контракт підписали 490 000 росіян.
Також стало відомо, що Росія планує набрати до армії 420 тисяч контрактників до кінця цього року, що вплине на робочу силу в низці невійськових галузей.
- З початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія вже втратила 550 тисяч своїх солдатів, повідомив начальник штабу оборони Великої Британії адмірал сер Тоні Радакін на конференції в Лондоні.
- Російська економіка може постати перед проблемою “тихої кризи” у другій половині 2024 року. Аналітики пояснюють, що основні рушійні сили економічного зростання (споживання громадян і капітальні інвестиції) перебуватимуть під загрозою через ймовірне підвищення центробанком РФ ключової ставки.
- У зв’язку із катастрофічними втратами російської армії очікується, що найближчим часом в РФ та на тимчасово окупованих нею територіях України розпочнеться масова примусова мобілізація населення. Її показники за різними оцінками можуть становити від 400 до 700 тисяч осіб.
Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).
Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.
Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.
Внаслідок удару українського дрону по автомобілю на трасі Донецьк-Горлівка загинув російский пропагандист, позаштатний кореспондент “Известий” Олександр Мартем’янов. Також отримав поранення пропагандист та кореспондент “РИА Новости” Максим Романенко.