Російський дрон з фугасною бойовою частиною поцілив в укриття ЧАЕС
![](https://bukvy.org/wp-content/uploads/2025/02/1-31.jpg)
Фото: x.com/iaeaorg/
Джерело: Володимир Зеленський та МАГАТЕ
У ніч на 14 лютого Росія безпілотником атакувала Чорнобильську атомну електростанцію.
За повідомленням президента України Володимира Зеленського, БпЛА з фугасною бойовою частиною поцілив в укриття зруйнованого 4-го енергоблока ЧАЕС.
“Це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою – з усіма, хто хоче справжньої безпеки для людей. Єдина держава у світі, яка може атакувати такі обʼєкти, окуповувати територію атомних станцій та вести бойові дії, взагалі не рахуючись із наслідками, – це сьогоднішня Росія. І це терористична загроза всьому світові”.
Унаслідок атаки укриття зазнало пошкоджень, зайнялась пожежа, яку вже погасили. За попередніми оцінками, руйнування після атаки суттєві.
Зеленський запевнив, що на цей час радіоактивний фон не змінився, але за ним постійно стежать.
Президент наголосив, що росіяни щоночі атакують безпілотниками Україну, збільшують армію та не змінюють “антилюдську” риторики, відтак це означає, що Путін точно не готується до мирних перемовин.
Він закликав світ спільно тиснути на Росію, аби вона несла відповідальність за скоєне.
У МАГАТЕ підтвердили атаку. За їхніми даними, вибух пролунав близько 1:50.
“На цей час немає ніяких ознак порушення внутрішньої оболонки саркофага. Рівень радіації всередині та ззовні залишається нормальним та стабільним. Про жертв не повідомляється”.
- З початку повномасштабної війни в Україні виникла проблема з “поселенням” людей у Чорнобильській зоні відчуження для отримання щомісячних виплат від держави. Це коштувало бюджету 15 мільярдів гривень на рік.
Дані про надання або зміну групи інвалідності автоматично відображатимуться в застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+”.
У сербському місті Крагуєваць відбувся масовий антиурядовий протест через обвал даху на залізничному вокзалі в Новому Саді в листопаді 2024 року, внаслідок якого загинуло 15 осіб.
Будівництво заводу боєприпасів Rheinmetall в Україні, який було анонсовано рік тому, розпочне свою роботу в 2026 році. Про це повідомив генеральний директор німецької збройової компанії Армін Папперґер.
Державний секретар у закордонних справах Великої Британії Девід Леммі застеріг від повернення до нових Мінських угод, говорячи про можливі гарантії безпеки для України.
У суботу, 15 лютого, російські окупанти атакували з безпілотника автомобіль волонтерки, яка везла гуманітарну допомогу до Антонівського старостату.