Російський дрон з фугасною бойовою частиною поцілив в укриття ЧАЕС

Фото: x.com/iaeaorg/

Джерело: Володимир Зеленський та МАГАТЕ

У ніч на 14 лютого Росія безпілотником атакувала Чорнобильську атомну електростанцію.

За повідомленням президента України Володимира Зеленського, БпЛА з фугасною бойовою частиною поцілив в укриття зруйнованого 4-го енергоблока ЧАЕС.

“Це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою – з усіма, хто хоче справжньої безпеки для людей. Єдина держава у світі, яка може атакувати такі обʼєкти, окуповувати територію атомних станцій та вести бойові дії, взагалі не рахуючись із наслідками, – це сьогоднішня Росія. І це терористична загроза всьому світові”.

Унаслідок атаки укриття зазнало пошкоджень, зайнялась пожежа, яку вже погасили. За попередніми оцінками, руйнування після атаки суттєві.

Зеленський запевнив, що на цей час радіоактивний фон не змінився, але за ним постійно стежать.

Президент наголосив, що росіяни щоночі атакують безпілотниками Україну, збільшують  армію та не змінюють “антилюдську” риторики, відтак це означає, що Путін точно не готується до мирних перемовин.

Він закликав світ спільно тиснути на Росію, аби вона несла відповідальність за скоєне.

У МАГАТЕ підтвердили атаку. За їхніми даними, вибух пролунав близько 1:50.

“На цей час немає ніяких ознак порушення внутрішньої оболонки саркофага. Рівень радіації всередині та ззовні залишається нормальним та стабільним. Про жертв не повідомляється”.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що де-юре визнання російського контролю над Кримом може стати “бомбою уповільненої дії”.

У 2025 році Україна очікує понад 39 мільярдів доларів бюджетної підтримки. Надходження цих коштів підтверджено партнерами.

У Києві жінка танцювала на балконі житлового комплексу під російську музику в День жалоби за загиблими внаслідок російського нападу 24 квітня. Її притягнули до адміністративної відповідальності.

У застосунку “Армія+” запустили новий навчальний курс про фінансову грамотність для військових.

Уряд Китаю розглядає можливість призупинення дії 125% тарифу на деякі види американського імпорту, оскільки економічні витрати від торговельної війни “око за око” значно впливають на певні галузі промисловості.