Росія готується до військового зіткнення із Заходом, – розвідка Естонії

Джерело: Reuters

Служба зовнішньої розвідки Естонії у вівторок, 13 лютого, заявила, що Росія готується до військової конфронтації із Заходом протягом наступного десятиліття.

Глава розвідувальної служби Каупо Розін сказав, що оцінка базується на планах Росії подвоїти кількість сил, розміщених уздовж її кордону з членами НАТО Фінляндією, Естонією, Литвою та Латвією.

“Росія обрала шлях, який є довгостроковою конфронтацією… і Кремль, ймовірно, передбачає можливий конфлікт з НАТО протягом наступного десятиліття або близько того”, — сказав Розін.

Він додав, що військовий напад Росії є “дуже малоймовірним” у короткостроковій перспективі частково тому, що Росія має війська в Україні.

“Якщо ми не будемо готові, ймовірність (військового російського нападу) буде набагато вищою, ніж без будь-якої підготовки”, — зазначив Розін.

Естонія та інші країни Балтії збільшили свої військові витрати до понад 2% вартості своїх економік після того, як Росія незаконно анексувала Крим у 2014 році, а союзники по НАТО збільшили свою присутність у цих країнах.

Проте раніше у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі. Це проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

У звіті Німецького товариства зовнішньої політики наголосили, що РФ вистачить шість років, щоб підготувати свої війська до прямого конфлікту з НАТО.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.