«Росія хоче того, на що не має права»: Рубіо пояснив, чому немає угоди по Україні
Джерело: виступ Марко Рубіо у Сенаті
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Принаймні так Рубіо описав “фундаментальний виклик”, який постає перед США у зв’язку з війною РФ проти України.
За його словами, Росія претендує на те, чого вона не має і на що вона не має права, тоді як Україна — на те, що не може повернути військовим шляхом.
Росія хоче того, чого у неї зараз немає і на що вона не має права, а Україна хоче того, що не може повернути військовим шляхом. У цьому суть проблеми.
Саме тому, за його словами, протистояння “не має військового рішення і має закінчитися шляхом переговорів”.
Зауважимо, телефонна розмова президентів США та РФ відбулась 19 травня. За підсумками спілкування Трамп повідомив, що Україна та Росія негайно почнуть перемовини про мир та кінець війни. Він додав, що повідомив про це лідерів України та Європи зазначивши, що місцем проведення мирних перемовин може стати Ватикан. Водночас Трамп нічого не заявив про нові санкції проти РФ.
Кремль, коментуючи розмову Трампа та Путіна, повідомив, що сторони обговорили низку питань, зокрема обмін ув’язненими за формулою “9 на 9” та можливість особистої зустрічі.
Питання посилення санкцій проти РФ з’явилось понад тиждень тому, коли Україна, США та Європа закликали Росію погодитись на 30-денне перемир’я з 12 травня. У відповідь на відмову союзники України обіцяли нові санкції проти РФ.
Але Путін натомість запропонував прямі перемовини РФ та України. Ця пропозиція зацікавила Трампа, відтак запровадження санкцій відклали, а перемир’я не почалось.
При цьому очільник Кремля також відмовився від особистих перемовин з президентом України Володимиром Зеленським і зрештою відбулась зустріч на рівні делегацій країн, у межах якої було погоджено обмін військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
Водночас варто зауважити, що відмова Путіна прибути на перемовини роздратувала лідерів Європи, які продовжують наполягати на запровадженні нових санкцій. Зокрема канцлер Німеччини Фрідріх Мерц минулого тижня заявив, що нові санкції запровадять 20 травня.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн також повідомила, що Європа готує чергові санкції проти РФ, які можуть торкнутись обох газопроводів “Північний потік” та зниження стелі цін на російську нафту.
- Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро закликав розробити такі санкції проти Росії, які б “задушили” її економіку та змусили Кремль припинити війну проти України.
- Журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк повідомив, що посли Європейського Союзу погодили новий пакет санкцій проти Росії.
- Європа остерігається, що президент США Дональд Трамп відмовляється від своїх зусиль зупинити російсько-українську війну.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.
Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.