Росія купує мікросхеми для зброї через американський інтернет-магазин – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.
Як розповіли в агенції, російські дистрибʼютори копіюють інформацію з інтернет-магазину TI store на свої торгові платформи, що дозволяє клієнтам переглядати наявність напівпровідників та їх ціни перед замовленням. Російські сайти, що продають товари TI із націнкою у 40%, є getchips.ru та altchips.ru.
Згідно з висновком урядовців США, російські портали використовують API – інтерфейс програмування додатків, що використовується для обміну даними між компаніями – Texas Instruments для доступу до повної інформації про товари.
TI надає API своїм партнерам, що дозволяє переглядати ціни, наявність товарів, інформацію про замовлення тощо. У деяких випадках авторизовані користувачі цього API, наприклад, сервіси порівняння цін, комбінують цю інформацію з іншими джерелами даних і створюють окремий API.
При цьому вказано, що російські дистрибʼютори копіюють інформацію про товари через сайт західної компанії, яка не має прямого доступу до API Texas Instruments. Однак дізнатися назву цієї фірми Bloomberg не вдалося.
Згідно з повідомленням, спершу закупівлю має схвалити російський уряд, після чого необхідне обладнання замовляється через принаймні одного посередника і постачається щонайменше в одну проміжну країну.
За даними документів, з якими ознайомилося видання, серед посередників – компанії Sure Technology, Chipower Electronics і Horsway Tech з Гонконгу. Звідти товари доставляються переважно через транспортну компанію Sea Global SCM та російську авіакомпанію “Аерофлот”.
Один із великих російських дистрибʼюторів обробив понад 4 тисячі замовлень на сотні тисяч товарів TI store на суму близько $6 млн до серпня 2024 року. Замовлення на майже $4 млн були призначені для російських військових компаній.
- Росія попри санкції та ембарго продовжує закуповувати для ВПК американські напівпровідникові прилади, ПЛІС (програмовані логічні інтегральні схеми) виробництва AMD і Intel через треті країни та фірми-посередники.
12 лютого, під час 26-го засідання Контактної групи з питань оборони України, міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що Лондон спорядить на підтримку України новий пакет військової допомоги, що включатиме танки, артилерію, ракети та інші типи озброєнь. Також пакет міститиме контракти на обслуговування раніше спорядженої техніки.
Вперше від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинув швейцарський доброволець. Міністерство закордонних справ Швейцарії повідомило, що посольство в Києві дізналося про смерть громадянина на початку року.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.