Росія купує мікросхеми для зброї через американський інтернет-магазин – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.
Як розповіли в агенції, російські дистрибʼютори копіюють інформацію з інтернет-магазину TI store на свої торгові платформи, що дозволяє клієнтам переглядати наявність напівпровідників та їх ціни перед замовленням. Російські сайти, що продають товари TI із націнкою у 40%, є getchips.ru та altchips.ru.
Згідно з висновком урядовців США, російські портали використовують API – інтерфейс програмування додатків, що використовується для обміну даними між компаніями – Texas Instruments для доступу до повної інформації про товари.
TI надає API своїм партнерам, що дозволяє переглядати ціни, наявність товарів, інформацію про замовлення тощо. У деяких випадках авторизовані користувачі цього API, наприклад, сервіси порівняння цін, комбінують цю інформацію з іншими джерелами даних і створюють окремий API.
При цьому вказано, що російські дистрибʼютори копіюють інформацію про товари через сайт західної компанії, яка не має прямого доступу до API Texas Instruments. Однак дізнатися назву цієї фірми Bloomberg не вдалося.
Згідно з повідомленням, спершу закупівлю має схвалити російський уряд, після чого необхідне обладнання замовляється через принаймні одного посередника і постачається щонайменше в одну проміжну країну.
За даними документів, з якими ознайомилося видання, серед посередників – компанії Sure Technology, Chipower Electronics і Horsway Tech з Гонконгу. Звідти товари доставляються переважно через транспортну компанію Sea Global SCM та російську авіакомпанію “Аерофлот”.
Один із великих російських дистрибʼюторів обробив понад 4 тисячі замовлень на сотні тисяч товарів TI store на суму близько $6 млн до серпня 2024 року. Замовлення на майже $4 млн були призначені для російських військових компаній.
- Росія попри санкції та ембарго продовжує закуповувати для ВПК американські напівпровідникові прилади, ПЛІС (програмовані логічні інтегральні схеми) виробництва AMD і Intel через треті країни та фірми-посередники.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.