Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія
Джерело: заява Єврокомісії
22 серпня, напередодні європейського Дня пам’яті жертв тоталітарних та авторитарних режимів, віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
У спільній заяві мовиться, що Путін повернув на європейський континент війну, переслідування та незаконну окупацію. І знову в Європі на війні гинуть люди, рвуться на частини сім’ї через ненависть і переслідування.
Одначе, зауважили єврокомісари, історія дає надію, адже після Другої світової війни Європейський Союз збудував мирну Європу, союз демократій. Також зазначається, що вдалося створити стабільні демократичні інститути в країнах, які нещодавно перебували під нищівним гнітом авторитаризму.
День пам’яті 23 серпня має стати нагадуванням про відповідальність за підтримання миру, демократії та цінностей, на яких заснований ЄС.
84 роки тому підписання пакту Молотова-Ріббентропа, за яким розпочалася Друга світова війна, відкрило один із найпохмуріших розділів в історії Європи. У цю важливу для історії нашого континенту дату ми вшановуємо пам’ять незліченних жертв тоталітарних та авторитарних режимів, — пояснили у Єврокомісії.
Та додали, що нині Україна та її народ борються за мир і демократію, а Євросоюз підтримуватиме їх стільки, скільки буде потрібно, оскільки ця війна “спрямована на захист наших демократій”.
Наша свобода не підлягає обговоренню, як і свобода України, — наголосили у заяві.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- Російські загарбники привозять студентів з території РФ для створення “трудових загонів” й проведення пропагандистських заходів на тимчасово окупованих територіях України.
- Путін створює таємні приватні армії по всій Росії – Business Insider.
- Користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
Турецький суд ухвалив рішення залишити під вартою лідера ультраправої партії “Перемоги” Уміта Оздага до судового засідання. Справа стосується обвинувачення у розпалюванні суспільної ненависті. Політика затримали після його коментарів, в яких він заявив, що “навіть хрестові походи не завдали Туреччині такої шкоди, як Ердоган”.
Неповнолітньому підозрюваному у побитті, катуванні та вимаганні грошей у 12-річної дівчини у Білій Церкві обрали запобіжний захід.
Служба безпеки України викрила схему обходу санкцій, через яку українське хімічне підприємство в Черкасах постачало продукцію до Росії. З 2022 по 2024 рік було нелегально переправлено продукцію на суму 1,8 мільйона доларів США.
Французькі слідчі судді видали ордер на арешт скинутого президента Сирії Башара Асада.
У Збройних силах України впроваджують електронну версію первинної медичної картки, яка замінить застарілу форму 100. Це рішення ухвалене наказом Міністерства оборони № 879.