Росія планує збільшити експорт морепродуктів до Китаю після заборони на імпорт з Японії

Джерело: Reuters
Росія сподівається збільшити експорт морепродуктів до Китаю після того, як Пекін заборонив імпорт морепродуктів з Японії через викид у море очищеної радіоактивної води з атомної електростанції “Фукусіма”.
За даними Reuters, Росія є одним із найбільших постачальників морепродуктів до Китаю: 894 російські компанії мають дозвіл на експорт морепродуктів. Відтак, Росія прагне збільшити кількість експортерів.
“Китайський ринок в цілому є перспективним для російської рибної продукції. Ми сподіваємося на збільшення кількості сертифікованих російських компаній і суден, обсягів продукції та її асортименту”, – повідомили у “Россільгоспнагляді”.
А також зазначили, що РФ планує продовжити діалог з Китаєм щодо питань безпеки морепродуктів і завершити переговори з Китаєм щодо регулювання постачання російської морської продукції в країну.
Китай вже заборонив імпорт деяких продуктів харчування з Японії, але повна заборона в четвер, 24 серпня, була викликана занепокоєнням щодо “ризику радіоактивного забруднення” після того, як Японія почала випускати очищену радіоактивну воду.
Своєю чергою, Японія заявила, що критика з боку Росії та Китаю не підтверджена науковими доказами, а рівень забруднення води буде нижчим за той, який вважається безпечним для пиття згідно зі стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Проте “Россільгоспнагляд” заявив, що посилив перевірку імпорту японських морепродуктів, хоча його обсяги незначні.
Зазначимо, що минулого року Росія експортувала 2,3 млн метричних тонн морської продукції на суму близько 6,1 млрд доларів, що становить близько половини її загального улову, а найбільшими імпортерами, за даними російського агентства з рибальства, були Китай, Південна Корея і Японія.
- Американський банк JPMorgan припинив обробляти платежі для “Россельхозбанку”.
- Китайські інвестори цікавляться придбанням російських активів компанії Polymetal, найбільшого в РФ добувача срібла, повідомив глава компанії Віталій Несіс.
- Китай озброює Росію гелікоптерами, безпілотниками, оптичними прицілами та найважливішими металами, що використовуються в оборонній промисловості, свідчить розслідування Telegraph.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.