Росія посилила тиск на компанії, що покидають ринок країни-агресорки – Reuters

Джерело: Reuters

Деякі іноземні компанії, які намагаються вийти з російського ринку, стикаються зі значними витратами, оскільки влада РФ вимагає великі знижки на активи, що продаються.

Росія постійно посилює вимоги до виходу з її ринку, оскільки західні компанії почали активно покидати російський ринок після того, як РФ здійснила повномасштабне вторгнення в Україну.

Керівники компаній кажуть, що орієнтуватися в правилах РФ стає все важче.

Зокрема, нідерландська пивоварна компанія Heineken заявила у п’ятницю, що завершила вихід з ринку Росії, продавши свої підприємства російській Arnest Group за один євро.

Відтак, Росія встановлює додаткові перешкоди для виходу з її ринку. Над компаніями нависла загроза націоналізації, особливо після липневого захоплення російських активів данської пивоварної компанії Carlsberg та французького виробника йогуртів Danone.

Крім того, РФ вимагає 50% або більше знижки на всі закордонні угоди, а також внесення до російського бюджету не менш як 10% від ціни.

Серед компаній, які все ще ведуть переговори про вихід – телекомунікаційна група Veon, технологічна група Yandex та італійський кредитор Intesa.

Часто урядова комісія не дає провести деякі угоди, пояснюючи це тим, що оцінка вартості має бути на 20-30% нижчою, угоди можуть бути відхилені за сумою понад 100 млн доларів. У Мінфіні РФ заявили, що “не змушують компанії знижувати вартість активів, але можуть коригувати оцінку у процесі продажу”.

За даними Reuters,  іноземні компанії вже зазнали збитків у розмірі понад 80 млрд доларів від своїх операцій у Росії через списання та втрачену вигоду.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.