Росія скаржиться на «неприйнятні» дії США проти російсько-китайської торгівлі

Джерело: Reuters

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

Заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх заявив 28 травня, що Сполучені Штати та партнери готові застосувати санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, яка загрожує їхній безпеці на тлі триваючої повномасштабної війни РФ проти України.

Він додав, що країни також можуть збільшити витрати Росії на використання “тіньового флоту”.

Відповідаючи на заяву Сінгха, Захарова заявила, що зусилля США щодо порушення торгівлі між Росією та Китаєм “підривають” світову фінансову систему.

Ми розцінюємо це як втручання в торгово-економічні відносини між іншими країнами. Ми можемо кваліфікувати це як торгову війну проти нашої країни, — сказала Захарова.

Також за її словами, спроби Заходу ускладнити для Росії експорт нафти морським транспортом “підривають глобальну енергетичну безпеку, прискорюють фрагментацію ринку та посилюють інфляційний тиск”.

Ми категорично відкидаємо спроби втручання у функціонування світових енергетичних ринків, – заявила вона.

Флот застарілих танкерів допоміг Москві транспортувати російські вантажі, а також нафту з Ірану та Венесуели, країн, які також перебувають під санкціями Заходу.

Група промислово розвинутих країн G7 схвалила граничну ціну на російську нафту у 60 доларів за барель після того, як Вашингтон лобіював обмеження надходжень з РФ на тлі війни з Україною, одночасно зберігаючи потік російської нафти, щоб уникнути стрибка цін на енергоносії.

Зауважимо, 15 травня держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з головою МЗС Дмитром Кулебою заявив, що Сполучені Штати продовжать запроваджувати санкції проти китайських компаній за підтримку російського ОПК.

1 травня Сполучені Штати Америки запровадили сотні нових санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, спрямованих на унеможливлення обходу Москвою заходів Заходу, зокрема через Китай. Пакет санкцій спрямували на російську військово-промислову базу та її програми хімічного та біологічного озброєння, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї.

Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.

Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.

У Святвечір, 24 грудня, окупанти обстріляли Кривий Ріг. Внаслідок удару по житловому будинку загинув чоловік. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 грудня. Кількість бойових зіткнень з початку доби зросла до 179.

Україна отримала 1 мільярд доларів із запланованих 20 мільярдів, які будуть виділені Сполученими Штатами шляхом доходів від заморожених російських активів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.