Росія скасувала ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань
Джерело: Reuters
У вівторок, 17 жовтня, спікер нижньої палати Держдуми РФ заявив, що Росія відкликає ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань через “безвідповідальне ставлення США до глобальної безпеки”.
Президент Володимир Путін, який раніше цього місяця запропонував відкликати ратифікацію цього договору та зазначив, що він не готовий сказати, чи відновить Росія ядерні випробування, чи ні.
Хоча РФ відкликає ратифікацію, вона залишиться підписантом і продовжуватиме співпрацювати з організацією договору про заборону випробувань і глобальною системою моніторингу, яка сповіщає світ про будь-які випробування.
Довідково: Росія ратифікувала Договір про всеосяжну заборону випробувань (ДВЗЯВ) у 2000 році; США підписали, але не ратифікували ДВЗЯВ, проте вони дотримуються мораторію на випробування ядерної зброї з 1992 року.
Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков звинуватив Сполучені Штати у проведенні підготовки на своєму ядерному полігоні в Неваді.
Державний департамент відкинув його звинувачення як “тривожні зусилля Москви посилити ядерні ризики та підняти напруженість у контексті її незаконної війни в Україні”.
Раніше Сполучені Штати заявили, що їх “стурбувала” заява російського посла про те, що Москва скасує ратифікацію договору 1996 року, який забороняв випробування ядерної зброї.
У Держдепартаменті зазначили, що Росія не повинна “використовувати контроль над озброєннями та безвідповідальну ядерну риторику в невдалій спробі примусити інші держави”, та припустили, що план Росії відмовитися від ратифікації договору спрямовано на тиск на США та інші країни, які підтримують Україну.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що США, надаючи озброєння Україні, підштовхують Росію до застосування ядерної зброї.
- 28 вересня державне інформаційне агентство KCNA повідомило, що Північна Корея прийняла поправку до конституції щодо ядерної зброї, оскільки лідер країни Кім Чен Ин пообіцяв прискорити виробництво ядерної зброї, щоб стримати те, що він назвав провокаціями США.
- Північна Корея проводить навчання на знак протесту проти навчань союзників. Зокрема у КНДР симулювали ядерний удар по Південній Кореї.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з главою делегації Європейського Союзу, заступником генерального директора з питань енергетики Єврокомісії Массімо Гарріба заявив, що росіяни можуть створити умови, які призведуть до ядерного інциденту вже після деокупації Запорізької АЕС.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.