Росія скасувала ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань
Джерело: Reuters
У вівторок, 17 жовтня, спікер нижньої палати Держдуми РФ заявив, що Росія відкликає ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань через “безвідповідальне ставлення США до глобальної безпеки”.
Президент Володимир Путін, який раніше цього місяця запропонував відкликати ратифікацію цього договору та зазначив, що він не готовий сказати, чи відновить Росія ядерні випробування, чи ні.
Хоча РФ відкликає ратифікацію, вона залишиться підписантом і продовжуватиме співпрацювати з організацією договору про заборону випробувань і глобальною системою моніторингу, яка сповіщає світ про будь-які випробування.
Довідково: Росія ратифікувала Договір про всеосяжну заборону випробувань (ДВЗЯВ) у 2000 році; США підписали, але не ратифікували ДВЗЯВ, проте вони дотримуються мораторію на випробування ядерної зброї з 1992 року.
Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков звинуватив Сполучені Штати у проведенні підготовки на своєму ядерному полігоні в Неваді.
Державний департамент відкинув його звинувачення як “тривожні зусилля Москви посилити ядерні ризики та підняти напруженість у контексті її незаконної війни в Україні”.
Раніше Сполучені Штати заявили, що їх “стурбувала” заява російського посла про те, що Москва скасує ратифікацію договору 1996 року, який забороняв випробування ядерної зброї.
У Держдепартаменті зазначили, що Росія не повинна “використовувати контроль над озброєннями та безвідповідальну ядерну риторику в невдалій спробі примусити інші держави”, та припустили, що план Росії відмовитися від ратифікації договору спрямовано на тиск на США та інші країни, які підтримують Україну.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що США, надаючи озброєння Україні, підштовхують Росію до застосування ядерної зброї.
- 28 вересня державне інформаційне агентство KCNA повідомило, що Північна Корея прийняла поправку до конституції щодо ядерної зброї, оскільки лідер країни Кім Чен Ин пообіцяв прискорити виробництво ядерної зброї, щоб стримати те, що він назвав провокаціями США.
- Північна Корея проводить навчання на знак протесту проти навчань союзників. Зокрема у КНДР симулювали ядерний удар по Південній Кореї.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з главою делегації Європейського Союзу, заступником генерального директора з питань енергетики Єврокомісії Массімо Гарріба заявив, що росіяни можуть створити умови, які призведуть до ядерного інциденту вже після деокупації Запорізької АЕС.
Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.
Зйомки російського художнього фільму про події 2022 року у Маріуполі призвели до відключення зв’язку та інтернету в тимчасово окупованій частині Донецької області.
Спанієль Чарлі, який став талісманом і вірним другом для нацгвардійців на передовій, загинув.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.