Росія та Ірак поглиблюють співпрацю через пропагандистський Telegram-канал – ISW

Джерело: ISW
Іракські офіційні особи повідомили про зацікавленість у розвитку двосторонніх відносин з Росією. Тим часом Кремль використовує пропагандистський Telegram-канал “Rybar” для посилення свого впливу та просування інтересів у регіоні.
“Телеграм-канал Rybar повідомив 25 січня, що його команда, включаючи засновника Михайла Звінчука, протягом останнього тижня відвідала Ірак. У межах візиту відбулися зустрічі з іракськими високопосадовцями, включно з прем’єр-міністром Мохаммадом Шиа Аль-Судані. Іракська сторона висловила готовність до розширення торгівлі та залучення іноземних інвестицій з Росії, наголошуючи на важливості розвитку двосторонніх відносин”, – йдеться у звіті.
Також канал закликав російські компанії, медіа, блогерів та інвесторів активно досліджувати можливості співпраці з Іраком.
Як зауважили аналітики, це не перший крок Кремля у цьому напрямку. Зокрема, представники Rybar ще в серпні 2024 року зустрічалися з іракськими посадовцями, демонструючи зацікавленість у посиленні взаємодії між країнами.
За даними експертів, Росія прагне посилити свою роль у регіоні, готуючись до можливого скорочення американської військової присутності в Іраку. Кремль розглядає цей напрямок як стратегічну можливість для зміцнення впливу та витіснення США як ключового партнера з безпеки.
Нещодавнє падіння режиму Башара Асада в Сирії, ймовірно, спонукало Москву переглянути свої зовнішньополітичні стратегії у Близькосхідному регіоні. У цьому контексті Ірак розглядається як важливий партнер для Росії у сфері торгівлі, інфраструктури та безпеки.
- Аналітики ISW зреагували на коментарі президент РФ Володимира Путіна щодо погроз лідера США Дональда Трампа знизити ціну на нафту, аби скоротити доходи Росії для війни з Україною.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.