Росія виводить з Сирії судна з боєприпасами
Джерело: Reuters
Міноборони Великої Британії зафіксувало проходження через Ла-Манш шести російських кораблів, які перевозили боєприпаси.
Ці кораблі, яких супроводжували Королівський військово-морський флот і Королівські військово-повітряні сили, виходили з Сирії.
У міністерстві заявили, що Росія почала виводити свої військові активи із Сирії після повалення режиму президента Башара Асада, назвавши це “ударом по амбіціях [Москви] на Близькому Сході”.
“Ці кораблі відступали з Сирії після того, як Путін залишив свого союзника Асада, але вони все ще були озброєні і повні боєприпасів. Це свідчить про те, що Росія ослаблена, але залишається загрозою”, – заявив міністр оборони Великої Британії Джон Хілі.
Читайте також: Bloomberg: Росії не вдається домовитися про збереження військових баз у Сирії
Британське міністерство оборони також зауважило, що виведення боєприпасів з Сирії підтверджує, що зосередження Росії на війні в Україні негативно позначається на її здатності підтримувати режим Асада.
Наразі Росія сподівається зберегти використання військово-морських і військово-повітряних баз в Сирії за нового керівництва країни.
- Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
- Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.
- На колишнього президента Сирії Башара Асада, який після краху режиму отримав притулок в Росії, скоїли замах.
- Росія перекидає озброєння та військову техніку із Сирії до Лівії за допомогою авіації, однак з евакуацією майна морським шляхом виникли проблеми. Дозволу на захід кораблів до сирійського порту Тартус досі немає, а в “Олександра Отраковського” протікають баки з пальним.
- Генеральне консульство Туреччини в сирійському Алеппо розпочне роботу 20 січня після тривалої перерви. Про це оголосив глава МЗС Туреччини Хакан Фідан під час зустрічі в Анкарі з міністром закордонних справ нової сирійської адміністрації Асадом Хасаном Шайбані.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 лютого. Ворог активізувався. На цей час відбулося 250 бойових зіткнень.
У Німеччині через два дні після того, як автомобіль наїхав на демонстрантів у Мюнхені, двоє осіб, серед яких дворічна дівчинка, померли від отриманих важких поранень.
Президент Франції Емманюель Макрон запросив європейських лідерів на саміт у Парижі 17 лютого для обговорення ситуації в Європі після дзвінка Трампа до Путіна та виступу віцепрезидента США Венса на Мюнхенській безпековій конференції.
За ініціативою Вашингтона відбулася телефонна розмова між міністрами закордонних справ Росії та США, повідомило Міністерство закордонних справ РФ.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що дзвінок президента США Дональда Трампа Володимиру Путіну був помилкою.