Росія здійснила ракетну атаку на Київ — КМВА
Джерело: Сергій Попко, начальник КМВА/Телеграм
Пізно ввечері 5 серпня російські війська завдали ракетного удару в напрямку Києва та передмістя.
За попередньою інформацією, агресор застосував балістичне озброєння на кшталт Іскандер-М або KN-23.
У столиці та на околицях міста працювали Сили та засоби протиповітряної оборони.
Начальник КМВА Сергій Попко зауважив про ймовірне ураження ворожих ракет. Водночас додав, що точну модифікацію озброєння та кількість оприлюднять у звітах Повітряні Сили.
Наразі у Києві не зафіксовано руйнувань, інформації щодо потерпілих не надходило. Нині оновлюються та уточнюються дані оперативного зведення.
Попко закликав не ігнорувати сигнали тривоги та завжди прямувати в укриття.
Згодом влада повідомила про гупу російських “Шахедів”, які прямують на Київ через Чернігівщину.
Зауважимо, вночі та вранці 31 липня війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак БпЛА по Україні, випустивши 90 повітряних цілей. Всі вдалось збити. Чи не найбільше “шахедів” ворог випустив на столицю.
Додамо, що у ніч з 4 на 5 серпня окупанти знову атакували мирні українські міста з неба. Росіяни для цього використали ударні БпЛА типу “Shahed” з російських районів Приморсько-Ахтарськ і Курськ.
- Щоночі небо над Україною мужньо боронять ЗСУ, використовуючи зокрема передане західними партнерами озброєння. І попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії.
- Українські фахівці впроваджують новітні технології для захисту свого повітряного простору від російських атак. Нові розробки значно підвищують обороноздатність країни.
- У Київській області двоє осіб зазнали поранень внаслідок нічної атаки російських безпілотників.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.