Росіяни компенсують знищені літаки збільшенням активності дронів
Джерело: телемарафон
Російські військові посилюють активність своїх дронів на території України, намагаючись компенсувати нещодавні втрати 13 літаків. Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк зазначила, що ці дрони також займаються збором інформації, але не так ефективно, як літаки типу А-50.
Сьогодні вони активізували свою безпілотну розвідку і протягом кількох діб поспіль, ми спостерігали в нашій зоні відповідальності, зокрема, підвищену активність таких безпілотних летальних апаратів – 100-130 одиниць за добу проліт в нашій зоні відповідальності як вздовж лінії зіткнення так і дещо глибше. Отже ворог намагається компенсувати кількістю, вже як ні якістю, – розповіла вона.
Також спікер зазначила, що російські літаки тактичної авіації, які раніше здійснювали авіабомбардування, тепер утримуються подалі від зони бойових дій, збираючи інформацію в акваторіях Чорного та Азовського морів.
Проте їхнє обладнання не досягає рівня літака А-50, який, за словами Гуменюк, вже не був помічений близько тижня.
- Активність ударів керованими авіаційними бомбами з боку російської армії зменшилася, проте, за словами речника Повітряних сил Юрія Ігната, щоденні бомбардування на всьому фронті продовжуються.
- У суботу, 2 березня, Повітряне командування “Схід” підтвердило збиття російського винищувача-бомбардувальника Су-34.
- Нагадаємо, що вранці 1 березня українські військові також збили черговий російський винищувач Су-34. Це був вже 14-й збитий літак російських військових за останні тижні.
- Зокрема, лише за лютий ЗСУ збили 12 російських винищувачів та один літак А-50.
- Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук оприлюднив відео, на якому видно, як палає російський винищувач-бомбардувальник Су-34, котрий уразили українські воїни 1 березня.
- 23 лютого Сили оборони збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 над акваторією Азовського моря.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.