Росіяни не зменшили темпи придбання нерухомості в Європі

Джерело: The Moscow Times

Громадяни Росії продовжують колишніми темпами скуповувати нерухомість у країнах Євросоюзу, попри протистояння між країнами. Попит росіян на нерухомість у країнах ЄС та кількість угод щодо її купівлі за рік не змінилися, повідомило агентство Intermark Global. А з урахуванням того, що загалом попит росіян на закордонну нерухомість у 2024 році значно знизився (угод з придбання нерухомості за кордоном укладено на 25% менше, ніж у 2023 році), частка ЄС у таких операціях зросла з 20% до 26%.

Більш популярним у росіян регіоном була лише Південно-Східна Азія, на яку припало 42% угод. 17% житлових об’єктів росіяни купили в країнах Перської затоки, 7% – у Туреччині, яка раніше була найпопулярнішим місцем покупок. Там попит знизився найсильніше.

У той час, як попит на інших напрямках знижується, на європейському напрямі він залишається практично незмінним. Так, 90% нерухомості в Європі купується з імміграційною метою – для отримання посвідки на проживання. Це не означає, що покупці мають намір переїхати до Європи: вони часто використовують посвідку для відкриття рахунків, реєстрації компаній або просто безвізових поїздок.

Найчастіше минулого року клієнти Intermark купували нерухомість у Франції (попит там зріс на 80% і на неї припало 37% європейських угод). Це зараз одна з найлояльніших до росіян країн на рівні бюрократії – від видачі туристичних віз до ведення бізнесу. Купівля нерухомості у Франції не є прямою підставою для отримання посвідки, але власник будь-якої нерухомості в країні, купленій хоч за 10 000 євро, може подати заявку на посвідку або на довгострокову візу категорії D. Відсутність вимоги щодо розміру інвестиції робить посвідку у країні дуже доступною.

Повертається попит і на нерухомість в Іспанії, зокрема не курортах, зазначає Intermark: кількість угод за рік зросла в 1,5 раза і склала 20% від усіх покупок нерухомості росіянами на території ЄС. Середній чек інвестицій у нерухомість Іспанії склав $700 тис., на Кіпрі – $500 тис. Також росіяни стали частіше купувати нерухомість у Великій Британії ($350 000) та Греції ($300 000).

А ось інтерес росіян до Португалії та Угорщини, де покупцям нерухомості стало складніше оформити посвідки, за рік упав приблизно вп’ятеро.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.