Росіяни розпочали псевдовибори на ТОТ України – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
З 31 серпня на тимчасово окупованих територіях України стартувало псевдоголосування до “місцевих рад” та “законодавчих органів”.
Зокрема на ТОТ Донецької та Запорізької областей росіяни до 8 вересня будуть проводити так зване “дострокове голосування”. Тобто, “вибори” за місцем проживання.
На ТОТ Луганської та Херсонської областей “дострокове голосування” розпочнеться 2 вересня.
З 8 по 10 вересня “вибори” вже будуть проводити на дільницях.
У ЦНС наголосили, що така розтягнута схема необхідна окупантам, аби приховати явку та відсутність інтересу місцевих до “волевиявлення”.
Вже 8 вересня окупанти планують завезти масовку для фіксації явки на кількох обраних дільницях.
Станом на цей час “члени виборчої комісії” у присутності російських солдатів обходять помешкання українців, аби виявити охочих “голосувати”. Аналогічну схему росіяни вже відпрацювали у 2022 році на “референдумі”.
“Закликаємо українців не відчиняти двері окупантам, а за можливості залишити регіон чи своє помешкання на період “дострокового голосування””, – наголосили у ЦНС.
- Ввечері 29 серпня представники партизанського руху “АТЕШ” підірвали передвиборчий штаб російської партії “Единая Россия” у тимчасово окупованій Новій Каховці.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.
4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.
У Києві провели акцію на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває” у 87-му роковину розстрілу української інтелігенції в урочищі Сандармох, у Карелії.
4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.
У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.