Росіяни відновили удари по Україні балістичними ракетами КНДР – Defense Express

Джерело: Defense Express

Ворог після перерви відновив використання отриманого від Північної Кореї ракетного озброєння проти нашої країни. Під час удару 31 липня РФ використала ракету КN-23 з КНДР.

Пуск здійснено з території РФ в напрямку Білої Церкви, але ракета просто упала на території Київщини, вибухнувши у повітрі.

На місці падіння цієї ракети знайдено уламки з маркуванням, котрі відповідають раніше виявленим залишкам балістичних ракет типу KN-23, які РФ використовувала для ударів по Україні на початку 2024 року.

Відомо, що північнокорейські балістичні ракети, які отримала РФ у своє розпорядження для ударів по Україні, мають БЧ із фугасним спорядженням, потужність яких складає до 1000 кілограмів у тротиловому еквіваленті. Водночас встановлена максимальна дальність пуску становить до 650 кілометрів.

Відзначалось, що більшість ракет KN-23 під час польоту втратили запрограмовану траекторію польоту та, ймовірно, вибухали у повітрі, оскільки факт пуску цих ракет фіксувався, але їх уламків не знайдено.

Раніше міністр оборони Південної Кореї Шін Вонсік повідомив , що КНДР передала Росії щонайменше 10 000 контейнерів, які можуть вмістити 4,8 млн артилерійських снарядів.

КНДР та РФ поглибили військову співпрацю, відколи Кім та Путін минулого року провели зустріч на Далекому Сході. Вже минулого місяця, під час візиту Путіна до КНДР, країни підписали угоду про стратегічне партнерство, який містить пункт про взаємну оборону.

Нещодавно лідер Північної Кореї Кім Чен Ин зустрівся з заступником глави Міноборони РФ Олексієм Криворучком. Разом вони обговорили важливість тіснішого об’єднання армій країн “для захисту миру та справедливості у всьому світі”.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей. 

4 травня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по пункту управління ворожими підрозділами БпЛА у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області.

5 травня у Білопіллі та Ворожбі, що на Сумщині, оголосили термінову евакуацію населення.