«Росіяни воюють дуже емоційно»: у Міноборони прокоментували ракетний удар РФ по Чернігову

Джерело: Ганна Маляр у Telegram

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр прокоментувала сьогоднішній ракетний удар росіян по Чернігову й зазначила, що окупанти вишукують найбільш символічні або вразливі для українців об’єкти, аби поцілити по них.

“Росіяни воюють дуже емоційно. Вони не просто цілять в цивільні об‘єкти, а вишукують ті, які найбільш символічні чи вразливі для нас. Росіянам дошкуляє все успішне, що в нас є”, – зазначила заступниця очільника Міноборони.

А також підкреслила, що росіяни вже не раз запускали ракети саме по тих об‘єктах, про які до цього була дуже позитивна публічна інформація. Зокрема, Маляр наголосила, що росіяни й без публічності знають де і який об‘єкт розташований, але для них важлива емоційна складова. Влучити якомога болючіше.

“Було і таке, коли заходи проводили без публічного оголошення і висвітлення, але туди все одно прилітало. Саме в момент проведення заходу”, – додала заступниця міністра оборони.

За її словами, публічні заходи – це завжди ризик і лотерея, незалежно від того оприлюднена про них інформація чи ні. Під час війни це ризик обох сторін – організаторів і відвідувачів (або їх законних представників, якщо мовиться про дітей).

“Так, сьогодні нема безпечного місця в Україні. Надійно лише в укритті. Тому кожен повинен навчитись враховувати цей фактор в усьому, що ми робимо і де буваємо”, – резюмувала Ганна Маляр.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.