Росіяни збивають свої безпілотники, сприймаючи їх за українські – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За словами українського військового оглядача Костянтина Машовеця, висока активність українських безпілотників на лівому березі Херсонської області призводить до того, що росіяни збивають власні дрони.

Зокрема він заявив, що діяльність українських БПЛА настільки поширена на східному березі, що російське угруповання військ “Дніпро” почало інформувати свій особовий склад про те, коли російські безпілотники діятимуть у їхньому районі, оскільки росіяни все частіше сприймають власні дрони за українські і обстрілюють їх.

За даними аналітиків, російські сили нещодавно просунулися на захід від Кремінної на тлі тривалих позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 січня, показують, що російські війська просунулися на схід від Торського. Війська продовжували позиційні бойові дії на цьому напрямку.

Також російські та українські війська продовжили бойові дії поблизу Бахмута, однак підтверджених змін лінії фронту тут не було. Костянтин Машовець повідомив, що з моменту активізації наступальних дій на Бахмутському напрямку наприкінці жовтня РФ просунулася на 3,6 км в напрямку Богданівки та на 2,1 км в напрямку Іванівського.

Окрім того, російським підрозділам вдалося просунутися на північний захід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 січня, демонструють, що армія РФ просунулася поблизу Степового. Позиційні бої поблизу Авдіївки продовжувалися. 13 січня продовжувалися бойові дії на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було.

Водночас українські й російські війська продовжили бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов 13 січня заявив, що російські війська перехопили дві українські ракети, націлені в район порту в окупованому Бердянську Запорізької області.

Українські війська станом на 13 січня утримують позиції на східному (лівому) березі Херсонської області, однак підтверджених змін у цьому районі немає. Російські та українські війська продовжували позиційні бойові дії на східному березі, зокрема в Кринках та поблизу них.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.