Росіяни знищили музей Лесі Українки у тимчасово окупованій Ялті
Джерело: Голос Криму
Під час проведення моніторингу культурних установ у тимчасово окупованому Криму стало відомо, що музей Лесі Українки припинив своє існування.
Так, у тимчасово окупованій Ялті на будинку, де раніше розташовувався музей Лесі Українки, нині розміщена охоронна таблиця радянських часів, що є згадкою про перебування української письменниці тут наприкінці ХІХ століття.
Наразі відвідувачам для огляду пропонується екскурсія чотирма приміщеннями: у вхідному розповідається історія будівлі та частково Ялти, у музичній вітальні розміщена експозиція про музичне життя Ялти на межі ХІХ – ХХ століть, у наступному приміщенні гості слухають розповіді про літературне життя Ялти, а в останньому – про архітектора Краснова, якому присвячено залу.
Тоді як про Лесю Українку не нагадує жодне слово, жодне сповіщення. Зауважується, хіба що крихітні світлини на вітринах, перемішані з Пушкіним, Толстим і Цвєтаєвою, та маленький письмовий столик, за яким вона працювала.
- Працівники Херсонського художнього музею ідентифікували ще одну картину, викрадену російськими військовими під час окупації Херсона. Цього разу це робота Надії Андрєєвої під назвою “З лялькою” з серії “Моя дочка”, написана у 1981 році.
- Херсонський художній музей ідентифікував вже 96 творів мистецтва, котрі викрали російські загарбники.
- З 2014 року у колишньому нацистському бункері на Шенебергерштрассе працює музей Berlin Story Bunker. Там діють постійні експозиції про часи Гітлера та післявоєнну Німеччину. Нещодавно там відкрилася нова виставка “Знай свого ворога” про російсько-українську війну. Серед “експонатів” – зокрема й предмети повсякденного побуту росіян, які вони позалишали, втікаючи під час наступу української армії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.