Рослинні ліки для серця ефективні проти метастазів раку грудей — дослідження
Джерело: nauka.ua
У новому дослідженні науковці повідомили, що ліки, що містять сполуки квітки наперстянки та використовуються для лікування серцевих захворювань, змогли зупинити поширення метастазів раку молочної залози у пацієнтів.
Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі Nature Medicine.
У поєднанні зі стандартною терапією, ці препарати допомогли зменшити розмір ракових клітин, які переносяться через кров до інших органів. Вчені сподіваються, що в майбутньому ці ліки будуть використовувати для зниження ризику метастазування раку молочних залоз, що є однією з головних причин смертності від цього захворювання.
Попередні дослідження на мишах продемонстрували, що сполука дигоксин з наперстянкою може уповільнювати поширення метастаз раку грудей, науковці вирішили провести мале клінічне випробування з дев’ятьма учасницями. У середньому у них спостерігалося зменшення розміру згустків ракових клітин, які потрапляли в кров, на 2,2 клітини. Хоча це зменшення може здатися незначним, дослідники зазначили, що такого ефекту достатньо для обмеження метастазування, оскільки поширення метастаз залежить саме від розміру таких згустків.
Вивчаючи механізми дії дигоксину, науковці з’ясували, що ця сполука перешкоджає роботі ферменту в ракових клітинах, який контролює потік натрію та калію в клітини та з них. Це впливає на регуляцію генів, що беруть участь у процесі злипанння клітин, у результаті чого клітини не здатні формувати великі згустки.
Дигоксин також має вплив на гени, що регулюють клітинний цикл, що може надавати йому додаткову протипухлинну активність. У жодної з учасниць дослідження не було виявлено серйозних побічних ефектів від лікування, тому вчені планують провести більш масштабне клінічне випробування дигоксину.
-
Генеральний хірург США Вівек Мурті попередив про підвищений ризик раку через алкоголь. Інший федеральний звіт зазначив, що понад дев’ять напоїв на тиждень збільшує ймовірність смерті через зв’язок алкоголю з цілою низкою проблем зі здоров’ям.
- Частка випадків раку легенів серед людей, які ніколи не курили, зростає. Забруднення повітря є важливим чинником, що впливає на цей процес.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.