«Розстріляна свобода слова»: у Музеї війни відкрилась виставка матеріалів, що свідчать про злочини РФ проти українських журналістів

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Сьогодні, 14 вересня, у виставковому центрі на території Національного музею історії України у Другій світовій війні в експозиції “Україна – розп’яття” відкрилась виставка матеріалів, що свідчать про злочини Росії проти українських журналістів.
Відтак, представлено реальні експонати, передані з деокупованих Сумщини, Миколаївщини, Херсона, а також Маріуполя та інших тимчасово окупованих територій України.

Зображення: Мінкульт
На виставці представлено матеріали, повʼязані з ризикованою роботою журналістів в Україні. Це техніка, пошкоджена під час виконання професійних обовʼязків на передовій, захисне спорядження, одяг, памʼятні предмети, які належали загиблим (Максу Левіну, Івану Шульзі) і полоненим журналістам (Сергію Цигіпі, Дмитру Хилюку, Людмилі Гусейновій), інформація про українських та іноземних журналістів, які загинули внаслідок російської агресії, та про тих, кого нині переслідує російська влада, зокрема в Криму. А також про полонених медійників та медійниць, документальні відеосвідчення потерпілих журналістів, знімки, які ілюструють роботу українських воєнних журналістів та журналісток.

Зображення: Мінкульт
Національна спілка журналістів України документує злочини проти медіа. Зокрема в межах ініціативи вже записано свідчення понад 100 журналістів. Ці дані передадуть до правозахисної ініціативи “Трибунал для Путіна”, Міжнародної та Європейської федерації журналістів та інших міжнародних інституцій.

Зображення: Мінкульт
“Фронтові журналісти виконують надважливу державну місію – висвітлюють світові об’єктивну інформацію про війну, показують те, чим живуть наші воїни, та в яких умовах знаходяться цивільні. Ця робота дає нам можливість відчувати солідарність з українським фронтом”, – наголосив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
Він висловив співчуття близьким тих українських журналістів, які віддали свої життя заради нашої перемоги, та подякував Національній спілці журналістів за лідерство у питаннях висвітлення проблем у сфері медіа.

Зображення: Мінкульт
Окупанти вбивають журналістів на передовій, знищують редакції українських ЗМІ, позбавляють медійників можливості виконувати свої обов’язки.
“Незалежна журналістика – це загроза російській пропаганді та загроза окупантам. Українські журналісти не йдуть на співпрацю з ворогом. Ми захоплюємося тими журналістами, які відроджують медіа на деокупованих та прифронтових територіях”, – зазначив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Зображення: Мінкульт
- У виставковому центрі Музею історії України у Другій світовій війні з нагоди завершення реалізації проєкту “Тризуб Батьківщини” відбулось відкриття експозиції “Знак на щиті”.
- 1 серпня, до річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру відкрилася виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022”.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.