Рубіо не назвав Путіна воєнним злочинцем, хоча раніше вимагав цього від ексдержсекретаря
Джерело: The Daily Beast
Державний секретар США Марко Рубіо відмовився назвати президента РФ Володимира Путіна воєнним злочинцем, хоча у 2017 році вимагав від тодішнього кандидата у держсекретарі Рекса Тіллерсона зробити те саме.
21 травня Рубіо виступав у Комітеті з закордонних справ Палати представників. Представник Демократичної партії Білл Кітінг запитав держсекретаря, чи є Путін воєнним злочинцем.
“Що ж, я думаю, можна подивитись на випадки, які там стались, і, безумовно, описати їх як воєнні злочини, але наша мета – покласти край війні”, – відповів Рубіо.
На це Кітінг знову запитав у держсекретаря, чи є Путін воєнним злочинцем.
“Ми не можемо покласти край війні, не поспілкувавшись з паном Путіним”, – різко відповів Рубіо.
Ситуація продовжувала загостюватись, бо Кітінг наполягав, аби Марко Рубіо дав відповідь на його “доволі просте” запитання.
“Я намагаюсь відповісти на ваше питання, сказавши, що ми намагаємось покласти кінець війні”, – роздратовано сказав очільник Держдепу.
Він додав, що це немає сумнівів, що воєнні злочини були, але наголосив, що буде час і місце, аби знайти відповідальних.
“Значить, ви не відповідаєте на питання”, – крикнув Кітінг.
Варто зауважити, що ще вісім років тому – у 2017 році – коли Рубіо був сенатором, він запитував Тіллерсона, який тоді був кандидатом на посаду держсекретаря в адміністрації Трампа, те саме: чи є Путін воєнним злочинцем.
“Чи є Володимир Путін воєнним злочинцем?”, – питав Рубіо у січні 2017 року.
Тіллерсон відмовився назвати Путіна воєнним злочинцем, і у відповідь Рубіо почав озвучувати низку воєнних злочинів, які скоїли російські військові у Сирії.
“Неважко сказати, що армія Володимира Путіна скоїла воєнні злочини в Алеппо, оскільки, погодьтесь, неприйнятно, щоб армія цілеспрямовано нападала на цивільних, що й відбулось там за участі російської армії”, – сказав тоді Рубіо.
Він також наголосив, що не змушує Тіллерсона заплямовувати світових лідерів, але вимагав “моральної зрозумілості”.
“Коли вони бачать, що США не готові встати і сказати: “Так, Володимир Путін – воєнний злочинець”… Це деморалізує цих людей у всьому світі”.
Він додав, шо відмова називати Путіна воєнним злочинцем і прямолінійність у таких питаннях створюють враження, що США піклуються про свободу і демократію лише тоді, “поки їх не порушує хтось, хто їм потрібен для чогось іншого”.
Кітінг нагадав Рубіо ці його заяви 2017 року.
“Тоді ви дуже чітко сказали, що Володимир Путін – воєнний злочинець, а тепер… Ви позбавляєте його статусу воєнного злочинця і не відповідаєте на питання про ті ж самі обставини”.
Рубіо заявив, що йому не дають відповісти та звинуватив Кітінга у тому, що той приписує йому слова. Тоді конгресмен знову запитав, чи є Путін воєнним злочинцем.
“Я вже сказав, що були скоєні воєнні злочини…”, – почав говорити Рубіо, але Кітінг перебив його наголосивши, що він не назвав російського президента воєнним злочинцем.
- Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
- Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Штати очікують від Росії письмовий перелік умов припинення війни в Україні. На його думку, це допоможе розкрити справжні наміри Кремля.
У Волгограді на висоті понад 80 метрів у голові скульптури “Батьківщина-мати кличе” було виявлено тіло ректора Московської державної академії фізичної культури.
У Новому Роздолі на Львівщині 8 чоловіків побили майданівця та добровольця Нестора Дидика, якого перевели в ТЦК та СП після служби на фронті.
Управління з продовольства і медикаментів США схвалило перший пристрій Teal Wand для самостійного забору мазків для скринінгу раку шийки матки в домашніх умовах.
Депутати Європарламенту схвалили підвищення тарифів на добрива та деякі сільськогосподарські товари з Росії та Білорусі, з метою зменшення залежності ЄС від їхнього імпорту.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що його країна не відновить постачання води до Пакистану.