Рубль впав до 97 за долар вперше за 16 місяців, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Рубль ослаб на 23% стосовно долара цього року, відтак перемістившись у трійку найгірших ринків, що розвиваються, разом з турецькою лірою та аргентинським песо. 

У середу, 9 серпня, курс долара в Росії сягнув 97 рублів. Таке падіння востаннє спостерігалось в березні 2022 року, після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

Очікується, що профіцит рахунку поточних операцій Росії – різниця між експортом та імпортом – буде близьким до нуля в липні. Банк Росії має опублікувати дані за липень у середу, 9 серпня.

Останні дані центрального банку засвідчили, що великі російські експортери продали 84% своїх валютних надходжень на ринку в червні. Але їхні доходи – ключове джерело твердої валюти для Росії після вторгнення – скоротилися лише до 6,9 мільярда доларів у липні – з 16,8 мільярда доларів за той самий період минулого року.

Рубль зараз позбавлений останнього джерела підтримки, яке він мав від регулярних продажів іноземної валюти Міністерством фінансів, оскільки з серпня фінансові органи перейшли на купівлю відповідно до фіскального правила.

Психологічно важлива позначка у 100 рублів за долар може бути досягнута найближчим часом, – вважає Георгій Ващенко, заступник керівника відділу досліджень Freedom Finance Global в Астані. 

“Я б не очікував, що тенденція до ослаблення припиниться”, – сказав він.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.