Рубль впав до 97 за долар вперше за 16 місяців, – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Рубль ослаб на 23% стосовно долара цього року, відтак перемістившись у трійку найгірших ринків, що розвиваються, разом з турецькою лірою та аргентинським песо.
У середу, 9 серпня, курс долара в Росії сягнув 97 рублів. Таке падіння востаннє спостерігалось в березні 2022 року, після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
Очікується, що профіцит рахунку поточних операцій Росії – різниця між експортом та імпортом – буде близьким до нуля в липні. Банк Росії має опублікувати дані за липень у середу, 9 серпня.
Останні дані центрального банку засвідчили, що великі російські експортери продали 84% своїх валютних надходжень на ринку в червні. Але їхні доходи – ключове джерело твердої валюти для Росії після вторгнення – скоротилися лише до 6,9 мільярда доларів у липні – з 16,8 мільярда доларів за той самий період минулого року.
Рубль зараз позбавлений останнього джерела підтримки, яке він мав від регулярних продажів іноземної валюти Міністерством фінансів, оскільки з серпня фінансові органи перейшли на купівлю відповідно до фіскального правила.
Психологічно важлива позначка у 100 рублів за долар може бути досягнута найближчим часом, – вважає Георгій Ващенко, заступник керівника відділу досліджень Freedom Finance Global в Астані.
“Я б не очікував, що тенденція до ослаблення припиниться”, – сказав він.
- Вперше з початку повномасштабної війни Китай скоротив закупівлю сировини в РФ.
- У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
- Керівник Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що в Росії зараз рекордний дефіцит робочої сили.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.