Румунія підтвердила передачу Patriot Україні

Джерело: Міноборони Румунії у коментарі Радіо Свобода

В Україну прибув зенітно-ракетний комплекс Patriot, який погодилася передати Румунія. Відповідну інформацію підтвердило Міноборони країни.

Ми підтверджуємо, що система Patriot прибула в Україну, – заявив представник Міноборони Румунії Костянтин Спіну.

У вересні румунський уряд ухвалив рішення про передачу системи Києву.

Напередодні Президент України Володимир Зеленський дякував країнам, які допомагають з наданням систем ППО.

Додамо, президент Румунії Клаус Йоганніс 5 вересня оприлюднив закон про передачу в дар Україні зенітно-ракетного комплексу Patriot.

Румунія ухвалила передачу системи 20 червня та попросила США надати аналогічну. Законопроєкт про безоплатну передачу  прийнято Палатою депутатів 3 вересня – після схвалення в Сенаті 2 вересня.

Законопроєкт міністерства національної оборони Румунії передбачає, що завершення акту дарування системи Patriot зміцнить регіональні безпекові позиції Румунії та партнерські відносини з США. Румунія передасть одну з семи систем Patriot конфігурації 3+, які вона придбала у США.

Довідка: конфігурація 3+ є найсучаснішою версією системи Patriot, використовуваною США та близько 20 союзниками. Її оснащено високоефективними радіолокаційними системами і ракетами PAC-3, здатними вражати балістичні ракети на відстані до 20 км. Батарея містить чотири ракети PAC-3 (на відміну від попередньої версії PAC-2 з однією ракетою). Вартість системи Patriot становить близько 1 мільярда доларів, а кожної ракети — близько 4 мільйонів доларів.

На Харківщині вже п’ятий день тривають проблеми з теплопостачанням. Нині понад 500 тисяч жителів залишаються без опалення.

Триває 1040-ва доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 785 тисяч осіб.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє вилучити організації “Талібан” та “Хаят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) зі списку терористичних, створюючи правову основу для змін у відносинах з цими угрупованнями.

Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили актуальну оперативну інформацію станом на 16:00 28 грудня. З початку доби зафіксовано 82 бойові зіткнення.