«Сад Квілінського» припинив існування: історія засновника ферми, який загинув на фронті

Джерело: пресслужба “Саду Квілінського”

Боронячи Україну від російських загарбників 23 січня 2024 року під час виконання бойових завдань на Донеччині загинув засновник “Саду Квілінського”, голова Миргородської районної організації ВО “Свобода” Ян Квілінський.

За даними полтавського видання “Зміст“, Квілінський народився 27 лютого 1989 року в селі Стовбине Миргородського району. Закінчив Дібрівську середню школу. Здобувши фах агронома, разом із родиною заснував фермерське господарство “Сад Квілінського”, де вирощував різні сорти троянд.

“Як учасник революції Гідності та голова Миргородської районної організації ВО “Свобода” чоловік відстоював національні інтереси України”, – йдеться в повідомленні.

У 2015-2020 роках був Дібрівським сільським головою. Перебував у лавах “Свободи” більш як десять років.

23 вересня 2023 року в соцмережах “Саду Квілінського” з’явилося повідомлення, що господарство тимчасово припиняє вирощувати й продавати продукцію.

А вже 26 вересня Ян Квілінський став до лав армії, підписавши контракт з окремим центром спеціальних операцій “Схід” імені князя Святослава Хороброго. Мав звання старшого солдата. Служив оператором-вогнеметником Сил спеціальних операцій.

Фото: “Зміст”

Останнім для захисника став бій з ворогом на Донеччині 23 січня.

Сьогодні, 25 квітня, на сторінці “Саду Квілінського” у Facebook з’явилось повідомлення, що сад припиняє свою роботу.

“Саду Квілінського більше немає. Господар ферми – Ян Квілінський загинув на війні. Сад Квілінського більше не вирощує і не продає квіти”, – йдеться в дописі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.