Садовий не знає, чи справді у Львові проходить «Форум російської опозиції»
Джерело: Андрій Садовий/Telegram
Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що не знає, чи справді Ходорковський, Каспаров, Фейгін, Шендерович зібралися у місті на форум “російської опозиції”.
23 травня російський журналіст Аркадій Бабченко повідомив, що нібито у Львові розпочав роботу “Другий Форум російської опозиції на підтримку України”. Він додав, що на Форумі мають виступити радник Офісу президента Михайло Подоляк, а також Гаррі Каспаров, Леонід Невзлін, Михайло Ходорковський, Марк Фейгін, Віктор Шендерович, письменник Михайло Шишкін, Альфред Кох та інші.
Журналіст поцікавився, як громадяни РФ чоловічої статі мобілізаційного віку так спокійно перетинають кордон з Україною. Він нагадав, що указом Президента від 14 березня 2022 року в’їзд громадян РФ до України припинено.
Ніхто з російської опозиції від громадянства РФ не відмовився, я так розумію? – додав він.
Він наголосив, що його цікавить сам факт такого вільного в’їзду в Україну. Зазначивши, що йому, чомусь, “жодного разу так і не вдалося”, “ні з машинами, ні з дронами, ні з прицілами”.
Своєю чергою, мер Львова заявив, що звернувся до правоохоронних органів.
Пишуть, що у Львові сьогодні працює форум якоїсь російської опозиції. Учасники нібито Ходорковський, Каспаров, Фейгін, Шендерович та інші прізвища, мені не дуже відомі. Хто знає, це якийсь жарт? – запитав Садовий.
Він зазначив, що вже направив запит у відповідні органи.
- 10 січня під час виступу у Раді безпеки ООН постійний представник України при ООН Сергій Кислиця наголосив, що члени Радбезу щодня слухають мову війни, якою послуговуються представники російської делегації.
- Російську телеведучу Ксенію Собчак деякі називають “російською опозиціонеркою”, попри те, що вона просуває пропагандистський наратив, що “все неоднозначно” щодо війни в Україні та після 24 лютого захищала Володимира Путіна, кажучи, що його треба зрозуміти.
- Згідно з дослідженням, оприлюдненим цього тижня Європейською комісією, соціальна мережа X, більш відома як Twitter, Ілона Маска відіграла важливу роль у тому, щоб російська пропаганда про Україну охопила більше людей.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.