Сатиричний Charlie Hebdo позивається до суду через фейкові обкладинки із пропагандою РФ

Джерело: заява Charlie Hebdo

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo подав до суду через публікацію фейкових карикатур, що нібито зображують обкладинки видання, проте містять малюнки з висміюванням допомоги Україні та президента Володимира Зеленського.

Ні, Путін не новий директор Charlie Hebdo, — мовиться у повідомленні на сайт.

Джерело: Charlie Hebdo

Журнал повідомив, що приводом для позову стали близько “15 фейкових обкладинок журналу, котрі мали на меті створити враження підтримки політики Путіна”.

Усі обкладинки, які ви бачите на цій сторінці, є підробками. Їх не виготовляв Charlie Hebdo, хоча на них зображений його логотип. Вже деякий час ми спостерігаємо появу в інтернеті “перших шпальт”, що імітують стиль газети та безсоромно використовують підпис її карикатуристів. Хто є винуватцями цього обману? Наразі ми не знаємо, і тому вирішили подати скаргу на невідому особу за підробку. Бо всі ці імітації обкладинок Charlie Hebdo мають одну спільну рису: вони паплюжать Україну, висміюють підтримку Володимира Зеленського Європою та Францією, а іноді поширюють чутки про сексуальну ідентичність Бріжит Макрон. Цікаво, чи не сам Путін їх наказав, — зауважили в офіційній заяві.

За словами редакції, карикатури “переважно спрямовані на російську аудиторію”. Фальшиві обкладинки “супроводжувалися підписами чи коментарями російською”.

Адвокат Charlie Hebdo Рішар Малка повідомив, що фейки були виконані на високому рівні.

Їхнє виробництво налагоджено у майже індустріальних масштабах, з’являється безліч обкладинок дуже високої якості, – зазначив Малка. — Якщо читач не знайомий із редакційною політикою видання, його можна легко ввести в оману.

Він додав, що за цим стоїть очевидний намір поширювати проросійську пропаганду.

Скаргу проти невстановлених осіб подали до Паризького суду. Як заявив Charlie Hebdo, завдання позову, — “принаймні встановити авторів та можливих організаторів пропаганди”.

У заяві редакції нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році Кремль використовує різні способи, щоби впливати на європейську громадську думку.

Раніше стало відомо, що третина американців попалася на російську дезінформацію та інші фейкові заяви в Інтернеті. Про це свідчить національне опитування YouGov, проведене на замовлення компанії NewsGuard, котра спеціалізується на перевірці достовірності інформації.

Минулого року Мін’юст США звинуватив двох осіб у переказі майже $10 млн через компанію в Теннессі для публікації фейків про Україну. Також відомство конфіскувало 32 інтернет-домени, які використовувалися російськими урядовими структурами для впливу на вибори 2024 року.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Також Польща закликала Європейський Союз розпочати у Сполучених Штатах кампанію для підвищення обізнаності американської громадськості, щоб протистояти російській дезінформації.

Тоді як у відповідь на зростаючі загрози з боку дезінформаційних кампаній Німеччина створила спеціальну робочу групу. Ініціатива є наступним кроком у реалізації першої стратегії національної безпеки правлячої коаліції канцлера Олафа Шольца, опублікованої торік. У стратегії Росія була виділена як головна загроза безпеці країни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Дизайнерська іграшка Labubu, кумедного монстра з гострими зубами, стала світовим феноменом — від зіркових аксесуарів до власної криптовалюти. На тлі її популярності акції китайської компанії Pop Mart злетіли, зробивши засновника мільярдером.

Майже 30 освітян пройшли навчання з громадянського спротиву, першої допомоги та дій у надзвичайних ситуаціях. Нові знання вони передаватимуть громадянам під час майбутніх тренінгів.