СБУ підозрює у держзраді п’ять осіб: серед них інженерка оборонного заводу і чиновниця

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки України заарештувала п’ятьох осіб, яких підозрюють у державній зраді через передачу російським спецслужбам інформації про Збройні Сили України. Це стосується інженерки оборонного заводу в Запоріжжі та чиновниці міськради на Донеччині.

Зазначається, що ФСБ РФ використовувала агентурну мережу, яка складалася з п’ятеро українців і одночасно діяла в Одеській, Запорізькій та Донецькій областях. Усі фігуранти здійснювали розвідку місць зосередження військовослужбовців та техніки ЗСУ на прифронтових територіях, а також шукали склади боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів Сил оборони.

Їх цікавили геолокації та функціонування промислових підприємств, де відбувається ремонт важкої військової техніки українських військ. Вони також збирали дані про наслідки ворожих обстрілів та надавали координати для нових ракетних атак РФ.

За даними СБУ, учасники російської агентури діяли ізольовано один від одного для збереження конспірації, але були підзвітні єдиному куратору ворожої групи – кадровому співробітнику ФСБ. Інформація про нього вже відома співробітникам Служби безпеки.

Одна з затриманих – посадовиця відділу міськради Донеччини; із нею перебували ще два агенти — колишній співробітник місцевого комунального підприємства та жителька Краматорська.

Іншою учасницею групи була інженерка-технологиня одного з оборонних підприємств Запоріжжя. Вона передавала розвіддані ФСБ щодо ремонту бойової техніки на виробничих потужностях заводу.

Ще одним російським агентом виявився посадовець транспортної компанії з Одещини, який збирав інформацію про можливу передачу позашляховиків на потреби ЗСУ за вказівкою російських спецслужб.

За даними слідства, перед вербуванням кожен із фігурантів активно взаємодіяв у прокремлівських групах у популярних месенджерах, через що потрапив у поле зору ФСБ, яка потім дистанційно включила їх до співпраці.

Слідчі Служби безпеки інформували фігурантів про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України, що може призвести до довічного ув’язнення.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.