СБУ затримала «активістів», які планували захопити Верховну Раду
Джерело: Служба безпеки України
Служба безпеки України викрила групу осіб, яка планувала провокації в Києві 30 червня, включаючи захоплення Верховної Ради. Групу т.з. “активістів” очолював співзасновник громадської організації, відомої своїми антиукраїнськими акціями з 2015 року.
Під виглядом проведення “віче”, група мала намір оголосити про “усунення від влади” чинного військово-політичного керівництва України. Надалі вони планували захопити будівлю Верховної Ради, заблокувавши її роботу.
Організатори збиралися влаштувати в центрі столиці нібито мирне зібрання, щоб зібрати людей. Проте більшості учасників не розкривали справжні наміри щодо провокацій.
Зловмисники планували поширювати інформацію про “заворушення” в Києві через вітчизняні та іноземні інформресурси. У такий спосіб вони прагнули дестабілізувати ситуацію в Україні на користь Росії.
Для реалізації планули спільників вербували з громадських об’єднань Києва, Дніпра та інших регіонів. Вони підтримували комунікацію через різні месенджери і зустрічалися невеликими групами по три особи.
СБУ заздалегідь викрила їхні наміри. Співробітники Служби задокументували підривну діяльність і затримали організаторів.
Під час обшуків у помешканнях “активістів” були виявлені зброя, боєприпаси, мобільні телефони, комп’ютерна техніка та чорнові записи з доказами злочинної діяльності.
Затриманим оголосили підозру за ч. 1, 2, 3 ст. 109 Кримінального кодексу України (дії та заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади). Їм обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Вони можуть отримати до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
- Контррозвідка СБУ затримала ще одного російського агента, який шпигував за Силами оборони на Донеччині.
- Контррозвідка СБУ затримала у Запоріжжі агента РФ, який намагався виявити розміщення ППО та пересування військових ЗСУ.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.