Секретний урядовий космічний літак США відправили в місію на вищу орбіту

Джерело: Reuters

Секретний космічний літак X-37B американських військових вилетів із Флориди ввечері в четвер, 28 грудня, виконуючи свою сьому місію та першу запущену на вершині важкої ракети SpaceX Falcon Heavy, здатної доставити його на вищу орбіту, ніж будь-коли раніше.

Falcon Heavy, що складається з трьох ракетних ядер на рідкому паливі, з’єднаних разом, зірвався зі стартового майданчика з Космічного центру Кеннеді NASA.

Запуск відбувся після більш ніж двох тижнів помилкових стартів і затримок, пов’язаних із поганою погодою та невизначеними технічними проблемами, що змусило наземні екіпажі повернути космічний корабель назад у його ангар.

Пентагон розкрив деякі подробиці про місію X-37B, яку проводять Космічні сили США в рамках військової програми космічного запуску національної безпеки.

Транспортний засіб, розміром приблизно з маленький автобус і схожий на мініатюрний космічний човник, створений для розгортання різних корисних навантажень і проведення технологічних експериментів під час багаторічних орбітальних польотів. Наприкінці своєї місії апарат повертається в атмосферу, щоб приземлитися на злітно-посадкову смугу, подібно до літака.

Місія в четвер стала першим запуском на борту більш потужної ракети Falcon Heavy від SpaceX, здатної перевозити корисні вантажі, навіть важчі за X-37B, у космос на висоту понад 35 000 км над Землею.

Пентагон не повідомив, на яку висоту злетить космічний літак цього разу, але в заяві минулого місяця Управління швидкісних можливостей ВПС США заявило, що місія, яку Космічні сили назвали USSF-52, включатиме випробування “нових орбітальних режимів, експерименти з майбутніми технологіями поінформованості про космос”.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.