Сенат США не підтримав винесення на розгляд питання допомоги Україні: реакція Байдена

Джерело: посол України у США Оксана Маркарова та президент США Джо Байден

Сенат Сполучених Штатів не підтримав припинення дебатів щодо законопроєкту про пакет міжнародної допомоги, який, зокрема, передбачає продовження фінансової підтримки України. На це вже зреагував президент США Джо Байден.

За словами Маркарової, те, що законопроєкт залишився без підтримки Сенату (проти проголосував 51 сенатор, з яких 49 республіканців) було очевидно.

Водночас вона нагадала, що це не позбавляє права повторного винесення законопроєкту на голосування найближчим часом.

“Представники Республіканської партії, які наперед анонсували негативне голосування по міжнародній допомозі, раніше заявляли, що не можуть підтримати законопроєкт, в якому не буде питання південного кордону США/ змін в міграційній політиці”, – нагадала вона.

Посол додала, що провальне голосування сенаторів зовсім не означає, що США не підтримують Україну.

“На всіх зустрічах сенатори запевняли нас у тому, що сьогоднішнє голосування це не голоси проти України. Тому ми продовжуємо активну роботу з нашими колегами і на основі дуже продуктивних зустрічей цими днями, сподіваємося що ще до Різдва Конгрес підтримає узгоджений пакет, в якому буде оборонна, бюджетна, гуманітарна та енергетична допомога для України на 2024 рік”, – резюмувала посол.

Варто зауважити, що на провальне голосування Сенату зреагував і Джо Байден у своєму аккаунті у соцмережі X.

“Республіканці в конгресі погрожують припинити підтримку України, якщо їм не вдасться проштовхнути свою надзвичайно заангажовану прикордонну політику. Це політичний шантаж, справжнісінький і простий. Ставки надто високі, а наслідки – надто значні для політичних ігор”, – написав очільник Білого дому.

  • 6 грудня Міністерство оборони США оголосило про нову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони, використовуючи обмежені ресурси, які залишаються доступними для допомоги Києву. Пакет на 175 млн доларів містить зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, Javelin та артилерійські боєприпаси.
  • Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
  • Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.