Сенат США збирається остаточно ухвалити законопроєкт про допомогу Україні, – Reuters

Джерело: Reuters

Очікується, що у вівторок, 13 лютого, Сенат США достроково проголосує за остаточне ухвалення пакета допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню в розмірі 95,34 мільярда доларів.

Невдовзі після того, як законодавці усунули останню процедурну перешкоду, що постала перед законом ввечері в понеділок, 12 лютого, республіканські противники законопроєкту вийшли в Сенат для нічного марафону промов. 

Лідер республіканців у Сенаті Мітчелл Макконнелл зміг заручитися підтримкою щонайменше 17 членів своєї партійної конференції, що більш ніж достатньо, щоб перевищити 60-голосовий поріг у 100-місцевій палаті для прийняття законопроєкту.

Нагадаємо, що 8 лютого у Сенаті США вдалося набрати необхідних 60 голосів за погодження виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

До цього Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.