Сенат США збирається остаточно ухвалити законопроєкт про допомогу Україні, – Reuters

Джерело: Reuters

Очікується, що у вівторок, 13 лютого, Сенат США достроково проголосує за остаточне ухвалення пакета допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню в розмірі 95,34 мільярда доларів.

Невдовзі після того, як законодавці усунули останню процедурну перешкоду, що постала перед законом ввечері в понеділок, 12 лютого, республіканські противники законопроєкту вийшли в Сенат для нічного марафону промов. 

Лідер республіканців у Сенаті Мітчелл Макконнелл зміг заручитися підтримкою щонайменше 17 членів своєї партійної конференції, що більш ніж достатньо, щоб перевищити 60-голосовий поріг у 100-місцевій палаті для прийняття законопроєкту.

Нагадаємо, що 8 лютого у Сенаті США вдалося набрати необхідних 60 голосів за погодження виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

До цього Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

Відтепер представники Міноборони України долучатимуться до робочої групи, яка розглядає питання надання дозволу військовим частинам використовувати наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори.

На Донеччині та у прикордонних районах Сумщини стартує пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”, завдяки якому доставлятимуться ліки на деокуповані території України.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову – за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.