Серію українських імерсивних виставок представили в Німеччині та Японії

Фото: Мінкульт
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Протягом лютого виставки “Імерсивний світ Шевченка” та “Україна земля хоробрих”, створені завдяки партнерству продюсерів з України Наталі Делієвої та з Канади Валерія Костюка, представили в Берліні та Мюнхені в Німеччині, а також в Токіо в Японії.
16 лютого, до других роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Український Вільний Університет у Мюнхені, посольство Канади в Німеччині та посольство України в Німеччині провели показ двох мультимедійних виставок: “Україна: земля хоробрих” та “Імерсивний Світ Тараса Шевченка”.
Пізніше в Берліні на форумі Україна-Німеччина відбувся Імерсивний концерт “Звуки України”, який включав Імерсивний контент виставок “Імерсивний світ Тараса Шевченка”, про українських митців в Канаді “Осередок”, “Україна земля хоробрих” – під авторську фортепіанну музику українського композитора та піаніста Тимура Полянського.
Концерт відкрила заступниця міністра культури та інформаційної політики України Анастасія Бондар разом з послом Канади в Німеччині.
А вже 23 лютого в Токіо в концертному залі посольства Канади в Японії у партнерстві з посольством України в Японії відбулась прем’єра імерсивного концерту “THE SOUND OF UKRAINE”.

Фото: Мінкульт
Українська мультимедійна виставка вперше демонструвалась в Японії під музику Тимура Полянського та відомої японської скрипальки Тії Савади. Подія була присвячена другим роковинам повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На ній були присутні посли Німеччини, Молдови, Румунії, Австрії, Литви, Греції, Естонії, Латвії, Грузії, Франції, Італії, Іспанії, Канади і України.
Виставки створені Наталею Ділієвою підкорили серця не одного глядача по всьому світу. За свої досягнення та невпинну працю протягом багатьох років, за великий внесок в розвиток культури, суспільну та волонтерську діяльність її було нагороджено орденом Княгині Ольги III ступеня, який вручив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в стінах МКІП.
- Зруйновані лікарні та робота медиків під обстрілами – у музеї Панами показали документальну фотовиставку воєнних злочинів Росії проти України.
- 15 лютого в Музеї шведської армії в Стокгольмі відкрилась знакова міжнародна музейна виставка “Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України”.
- До других роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну Американський дім презентував роботи сучасних митців про війну.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.
Результати нового дослідження засвідчили, що танення льодовиків і крижаних покривів через кліматичну кризу може спричинити хвилю вибухових вивержень вулканів.
Західна Європа пережила найтепліший червень за всю історію метеоспостережень. Хвиля аномальної спеки охопила регіон і, за оцінками вчених, схожі явища ставатимуть частішими та інтенсивнішими.
Російські війська атакували енергетичну інфраструктуру в Сумській області, є перебої у двох районах та в обласному центрі.
У турецькому курортному місті Манавгат із зоопарку втік лев та напав фермера, коли він спав на вулиці.